Płacisz kartą, dostaniesz zniżkę

aktualizacja: 13.09.2017, 19:14
Foto: 123RF

Paliwo, noclegi, odzież, produkty spożywcze mogą kosztować mniej, jeśli płacimy kartą powiązaną z programem rabatowym. Taką ofertę ma wiele banków.

W mBanku funkcjonuje platforma rabatowa mOkazje. Płacąc kartą można otrzymać zniżki u 3 tys. partnerów banku z całej Polski. Część rachunku uregulowanego kartą lub mTransferem w ciągu 60 dni od zaksięgowania transakcji jest automatycznie zwracana na konto.

W eurobanku w ramach programu Rodzina i Przyjaciele można liczyć na 5-proc. zwrot wydatków na sport, rekreację i rozrywkę, opłaconych kartą debetową. Łącznie w ten sposób na konto może wrócić 720 zł rocznie (dotyczy Visa Electron, Mastercard Debit, Mastercard Debit Prestige i płatności mobilnych Visa). Posiadacze Visa Gold Select i Visa Gold Perfect otrzymują zwrot części wydatków na zakupy m.in. w wybranych supermarketach i na stacjach benzynowych – łącznie 750 zł rocznie.

PKO BP prowadzi Program Przywilejów dla klientów bankowości osobistej. Obejmuje on zniżki – od kilku do kilkunastu procent – na zakupy u 170 partnerów. Oferta powiązana jest z kartami dla zamożnych klientów, m.in. takimi jak: PKO Ekspres do konta Aurum oraz Platinium, kredytowa Visa Infinite, Mastercard Platinum, złota karta kredytowa Visa.

Płacąc kartą obciążeniową Diners Club banku PKO BP (też jest przeznaczona dla zamożniejszych klientów) można otrzymać zniżki m.in. w hotelach, restauracjach, wypożyczalniach samochodów. W ramach programu premiowego Diners Club za każde 5 zł wydane tą kartą (nie dotyczy wypłaty gotówki i operacji na stacjach benzynowych) dostaje się 1 punkt w programie Miles&More.

Używając kart Banku Pekao można liczyć na zniżki np. w booking.com.pl, Europcar, hotelach, a także np. w sklepach ze sprzętem sportowym w całym kraju.

Credit Agricole proponuje Klub Rabatowy. Program obejmuje rabaty w różnych sklepach oraz oferty promocyjne u wybranych partnerów.

W BZ WBK osoby używające karty kredytowej 123 otrzymają zwrot 1 proc. wydatków we wszystkich supermarketach spożywczych w Polsce, 2 proc. – na wszystkich stacjach paliw oraz 3 proc. – we wszystkich restauracjach i fastfoodach (do 760 zł rocznie, maksimum 63,33 zł miesięcznie).

Bank Millennium w ramach promocji (przez trzy miesiące) oferuje aż 10-proc. zwrot wydatków opłaconych kartą do Konta 360 lub Blikiem (Program Lubię to Polecam).

Niektóre programy lojalnościowe umożliwiają zbieranie punktów. Na przykład program Zyskomania oferowany przez Bank BPS, powiązany z kartą kredytową World MasterCard, polega na zbieraniu punktów za płatności u partnerów (obecnie jest ich ponad 6 tys.). Punkty można wymieniać na nagrody.

Bank BGŻ BNP Paribas oferuje klientom, mającym kartę Mastercard Standard, zniżki od 3 do 55 proc. u 46 partnerów. Dodatkowo za każdą płatność kartą bank naliczy punkty, za które potem można otrzymać nagrody.

Karta kredytowa PKO Vitay, wydawana we współpracy z PKN Orlen w ramach programu lojalnościowego, uprawnia do otrzymania 1 pkt za każde 2 zł zapłacone w Polsce kartą. Punkty można wymienić na rabaty przy zakupie paliwa na stacjach PKN Orlen lub na nagrody z katalogu.

Santander Consumer Bank wydaje TurboKartę, która uprawnia do zwrotu 3 proc. wydatków na zakupy na stacjach benzynowych i 1 proc. w innych miejscach. Łącznie można otrzymać 360 zł.

Toyota Bank osobom posiadającym kartę Super Red III lub Ruby Passion zwróci do 10 proc. wydatków na paliwo.

Komentarz dnia
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE