Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Jak zarzšdzać wydatkami

Płacisz kartš, dostaniesz zniżkę

123RF
Paliwo, noclegi, odzież, produkty spożywcze mogš kosztować mniej, jeœli płacimy kartš powišzanš z programem rabatowym. Takš ofertę ma wiele banków.

W mBanku funkcjonuje platforma rabatowa mOkazje. Płacšc kartš można otrzymać zniżki u 3 tys. partnerów banku z całej Polski. Częœć rachunku uregulowanego kartš lub mTransferem w cišgu 60 dni od zaksięgowania transakcji jest automatycznie zwracana na konto.

W eurobanku w ramach programu Rodzina i Przyjaciele można liczyć na 5-proc. zwrot wydatków na sport, rekreację i rozrywkę, opłaconych kartš debetowš. Łšcznie w ten sposób na konto może wrócić 720 zł rocznie (dotyczy Visa Electron, Mastercard Debit, Mastercard Debit Prestige i płatnoœci mobilnych Visa). Posiadacze Visa Gold Select i Visa Gold Perfect otrzymujš zwrot częœci wydatków na zakupy m.in. w wybranych supermarketach i na stacjach benzynowych – łšcznie 750 zł rocznie.

PKO BP prowadzi Program Przywilejów dla klientów bankowoœci osobistej. Obejmuje on zniżki – od kilku do kilkunastu procent – na zakupy u 170 partnerów. Oferta powišzana jest z kartami dla zamożnych klientów, m.in. takimi jak: PKO Ekspres do konta Aurum oraz Platinium, kredytowa Visa Infinite, Mastercard Platinum, złota karta kredytowa Visa.

Płacšc kartš obcišżeniowš Diners Club banku PKO BP (też jest przeznaczona dla zamożniejszych klientów) można otrzymać zniżki m.in. w hotelach, restauracjach, wypożyczalniach samochodów. W ramach programu premiowego Diners Club za każde 5 zł wydane tš kartš (nie dotyczy wypłaty gotówki i operacji na stacjach benzynowych) dostaje się 1 punkt w programie Miles&More.

Używajšc kart Banku Pekao można liczyć na zniżki np. w booking.com.pl, Europcar, hotelach, a także np. w sklepach ze sprzętem sportowym w całym kraju.

Credit Agricole proponuje Klub Rabatowy. Program obejmuje rabaty w różnych sklepach oraz oferty promocyjne u wybranych partnerów.

W BZ WBK osoby używajšce karty kredytowej 123 otrzymajš zwrot 1 proc. wydatków we wszystkich supermarketach spożywczych w Polsce, 2 proc. – na wszystkich stacjach paliw oraz 3 proc. – we wszystkich restauracjach i fastfoodach (do 760 zł rocznie, maksimum 63,33 zł miesięcznie).

Bank Millennium w ramach promocji (przez trzy miesišce) oferuje aż 10-proc. zwrot wydatków opłaconych kartš do Konta 360 lub Blikiem (Program Lubię to Polecam).

Niektóre programy lojalnoœciowe umożliwiajš zbieranie punktów. Na przykład program Zyskomania oferowany przez Bank BPS, powišzany z kartš kredytowš World MasterCard, polega na zbieraniu punktów za płatnoœci u partnerów (obecnie jest ich ponad 6 tys.). Punkty można wymieniać na nagrody.

Bank BGŻ BNP Paribas oferuje klientom, majšcym kartę Mastercard Standard, zniżki od 3 do 55 proc. u 46 partnerów. Dodatkowo za każdš płatnoœć kartš bank naliczy punkty, za które potem można otrzymać nagrody.

Karta kredytowa PKO Vitay, wydawana we współpracy z PKN Orlen w ramach programu lojalnoœciowego, uprawnia do otrzymania 1 pkt za każde 2 zł zapłacone w Polsce kartš. Punkty można wymienić na rabaty przy zakupie paliwa na stacjach PKN Orlen lub na nagrody z katalogu.

Santander Consumer Bank wydaje TurboKartę, która uprawnia do zwrotu 3 proc. wydatków na zakupy na stacjach benzynowych i 1 proc. w innych miejscach. Łšcznie można otrzymać 360 zł.

Toyota Bank osobom posiadajšcym kartę Super Red III lub Ruby Passion zwróci do 10 proc. wydatków na paliwo.

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL