Odpoczynek od kredytu

aktualizacja: 17.05.2017, 19:56
Urlop przyda się, żeby oderwać się od pracy, wakacje kredytowe – żeby ...
Urlop przyda się, żeby oderwać się od pracy, wakacje kredytowe – żeby poradzić sobie z domowymi finansami
Foto: Fotolia

Jakie warunki trzeba spełnić, aby zawiesić spłacanie rat.

Najniższe w historii stopy procentowe w Polsce powodują, że pożyczanie pieniędzy jest tanie jak nigdy wcześniej. Nic więc dziwnego, że zaciągamy pożyczki. Łączna wartość kredytów gospodarstw domowych sięgnęła na koniec marca 660 mld zł (to o 10 proc. więcej niż dwa lata temu, kiedy ostatni raz Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe). Jednak nawet przy niskich stopach procentowych nie wszyscy radzą sobie ze spłatą kredytów. Wartość przeterminowanych zobowiązań gospodarstw domowych wynosi 40 mld zł.

Korzystaj tylko w ostateczności

Czasami problemem jest nie tyle brak środków, co brak płynności finansowej. Niedługo rozpocznie się sezon urlopowy. Już teraz wielu z nas zaczyna się zastanawiać, skąd weźmie pieniądze na wakacje. Problem mogą mieć szczególnie ci, którzy co miesiąc spłacają kredyt hipoteczny (w Polsce wartość tych kredytów wynosi blisko 400 mld zł, z czego 130 mld zł stanowią kredyty frankowe).

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję TANIEJ O VAT
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE