SMS i 3D-Secure wzmocnią zabezbieczenia CVV2/CVC2 podczas zakupów w sieci

aktualizacja: 26.03.2016, 14:18
Banki pracują nad nowymi metodami zwiększającymi bezpieczeństwo w siec...
Banki pracują nad nowymi metodami zwiększającymi bezpieczeństwo w sieci
Foto: 123RF

Nie tylko zabezpieczenia typu CVV2/CVC2 chronią karty używane do zakupów w sieci. Można też korzystać z limitów transakcji i potwierdzenia ich SMS, można używać 3D-Secure.

To ostatnie zabezpieczenie to kod, który bank przesyła do autoryzacji transakcji. W wielu bankach jest już obowiązkowy. Inne dopiero wdrażają to rozwiązanie. Banki pracują też nad kolejnymi metodami podnoszącymi bezpieczeństwo w sieci.

Teraz dla wszystkich

Od maja wszyscy klienci PKO BP będą korzystać z bezpłatnej usługi 3D-Secure. – Każda transakcja dokonywana w sieci kartami płatniczymi banku będzie wymagała takiej autoryzacji – poinformował bank w liście do klientów. Tłumaczy, że jest to dodatkowe zabezpieczenie płatności karatami w sklepach internetowych oznaczonych symbolami „MasterCars SecureCode" lub „Verified by Visa". Grzegorz Culepa z biura prasowego PKO BP przypomina, że takie zabezpieczenie bank oferuje już od 2013 roku. Teraz będzie obowiązkowe.

Artykuł dostępny w ramach oferty cyfrowej "Rzeczpospolitej"

Chcesz czytać więcej?
Zamów subskrypcję roczną i odbierz 30% rabatu + 1 kwartał GRATIS!

  • E-wydanie "Rzeczpospolitej"
  • Aplikacja na smartfon i tablet
  • Dostęp do: Wydarzeń, Ekonomii, Prawa, Plusa Minusa w serwisie www.rp.pl
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE