Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

SMS i 3D-Secure wzmocniš zabezbieczenia CVV2/CVC2 podczas zakupów w sieci

Banki pracujš nad nowymi metodami zwiększajšcymi bezpieczeństwo w sieci
123RF
Nie tylko zabezpieczenia typu CVV2/CVC2 chroniš karty używane do zakupów w sieci. Można też korzystać z limitów transakcji i potwierdzenia ich SMS, można używać 3D-Secure.

To ostatnie zabezpieczenie to kod, który bank przesyła do autoryzacji transakcji. W wielu bankach jest już obowišzkowy. Inne dopiero wdrażajš to rozwišzanie. Banki pracujš też nad kolejnymi metodami podnoszšcymi bezpieczeństwo w sieci.

Teraz dla wszystkich

Od maja wszyscy klienci PKO BP będš korzystać z bezpłatnej usługi 3D-Secure. – Każda transakcja dokonywana w sieci kartami płatniczymi banku będzie wymagała takiej autoryzacji – poinformował bank w liœcie do klientów. Tłumaczy, że jest to dodatkowe zabezpieczenie płatnoœci karatami w sklepach internetowych oznaczonych symbolami „MasterCars SecureCode" lub „Verified by Visa". Grzegorz Culepa z biura prasowego PKO BP przypomina, że takie zabezpieczenie bank oferuje już od 2013 roku. Teraz będzie obowišzkowe.

W Banku Millennium usługa 3D-Secure jest wykorzystywana w internetowych transakcjach kartami debetowymi i kredytowymi od maja 2012 roku. – Objęte sš niš wszystkie nasze karty – mówi Ricardo C...

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL