Czym banki kuszą emerytów

aktualizacja: 26.03.2016, 15:44
Czym banki kuszą emerytów
Czym banki kuszą emerytów
Foto: Bloomberg

Brak opłat za przelewy, darmowe prowadzenie konta, pakiet ubezpieczeń oferują banki emerytom i rencistom.

REDAKCJA POLECA
Do bezgotówkowego pobierania świadczeń zachęca seniorów także Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Zwycięzcą konkursu zorganizowanego przez ZUS jest BPH.

– Seniorzy chętnie i aktywnie korzystają z usług bankowych, w tym z kart płatniczych. Pod tym względem nie różnią się znacząco od młodszych klientów – mówi Maciej Pieczkowski, dyrektor departamentu produktów detalicznych BPH. Z danych banku wynika, że aktywacji karty debetowej dokonało niemal 90 proc. osób, które założyły Kapitalne Konto dla Klientów ZUS, a ponad 70 proc. aktywnie jej używa. Teraz bank promuje zwycięskie konto. Klienci w wieku 55+ pobierający świadczenia z ZUS przez dwa lata nie będą płacić za prowadzenie rachunku, mają darmowe przelewy, stałe zlecenia, i to nie tylko realizując je w oddziale, ale i przez telefon oraz internet. Mogą też liczyć na darmowe wydawanie i wznawianie kar, brak opłat za wypłaty w bankomatach oraz na pakiet assistance (domowy, samochodowy i medyczny). Bank oferuje też 5 proc. zwrotu za płatności kartą w aptece (do 30 zł miesięcznie).BZ WBK ma Konto Aktywni 50, które, jak zapewnia Elżbieta Grodzicka, menedżer z zespołu kont i produktów rozliczeniowych, cieszy się dużym powodzeniem. Bank nie określa ani granicy wieku, ani minimalnych wpływów. Jeśli wynoszą co najmniej 1 tys. zł miesięcznie, rachunek jest darmowy. Bank nie pobiera opłat za wypłaty kartą Visa Elektron Aktywni 50+ ze wszystkich bankomatów w Polsce. Właściciele rachunków mają darmowe ubezpieczenie Medical Assistance z całodobową pomocą medyczną w nagłych przypadkach.– Mogą liczyć na wizytę lekarza pierwszego kontaktu w domu cztery razy w roku ubezpieczeniowym, tyle samo wizyt pielęgniarki, transport medyczny, pomoc psychologa, dostawę środków opatrunkowych lub sprzętu medyczno-rehabilitacyjnego – wylicza Elżbieta Grodzicka.
KOMENTARZ DNIA

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE