Policja apeluje o nieudostępnianie swoich danych

aktualizacja: 19.03.2016, 13:33
Nikomu nieupoważnionemu nie udostępniaj swoich danych
Nikomu nieupoważnionemu nie udostępniaj swoich danych
Foto: Fotorzepa, Darek Golik DG Darek Golik

Krakowska policja na początku marca zatrzymała dwie osoby, które wyłudzały pieniądze z jednej z dużych firm pożyczkowych. Jedną z tych osób był pracownik firmy, drugą jego znajoma.

– Kobieta zdobywała dane osobowe, a jej znajomy wykorzystywał te dane do zaciągania pożyczek. Pieniędzmi się dzielili – opowiada Katarzyna Padło z małopolskiej policji. Już usłyszeli zarzuty. Obojgu grozi do ośmiu lat więzienia.

Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że w ten sposób oszuści wyłudzili ponad 20 tys. zł na nazwiska 13 osób, ale pokrzywdzonych może być więcej.

Artykuł dostępny w ramach oferty cyfrowej "Rzeczpospolitej"

Chcesz czytać więcej?
Zamów subskrypcję i czytaj bez ograniczeń!

  • E-wydanie "Rzeczpospolitej"
  • Aplikacja na smartfon i tablet
  • Dostęp do: Wydarzeń, Ekonomii, Prawa, Plusa Minusa w serwisie www.rp.pl
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE