Możliwa jest jeszcze obrona przed inflacją

aktualizacja: 18.03.2017, 13:41
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Depozyty, konta lokacyjne, obligacje, fundusze – którymi ofertami warto się zainteresować

Lokaty tracą na atrakcyjności zarówno w porównaniu z obligacjami oszczędnościowymi, jak i z wybranymi kontami oszczędnościowymi. Ale jest jeszcze szansa na zyski.

W bankach na zarobek mają szanse właściwie tylko ci, którzy skorzystają z promocji (warunkiem jest, że nie zrobili tego wcześniej, bo promocje są na ogół dostępne tylko raz). Większość atrakcyjnie oprocentowanych lokat nie może przekroczyć ustalonego przez bank limitu wielkości. Jeśli jest to 10 tys. zł, a depozyt trwa miesiąc czy nawet trzy, zarobimy niewiele, nawet gdy odsetki wynoszą 3,5 lub 4 proc. w skali roku.

Artykuł dostępny w ramach oferty cyfrowej "Rzeczpospolitej"

Chcesz czytać więcej? Zamów subskrypcję na kwartał i odbierz 1 miesiąc GRATIS!

  • E-wydanie "Rzeczpospolitej"
  • Aplikacja na smartfon i tablet
  • Dostęp do: Wydarzeń, Ekonomii, Prawa, Plusa Minusa w serwisie www.rp.pl
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE