Nowe rozwiązania zaspokajają potrzeby klienta

aktualizacja: 24.02.2016, 21:57

Nowe rozwiązania zaspokajają potrzeby klienta szybciej, taniej i lepiej.

Waluty chętnie kupujemy w kantorach internetowych, pieniądze pożyczamy w firmach oferujących usługi wyłącznie online, wykonujemy e-płatności, wykorzystując do tego niebankowe systemy. Według raportu Deloitte Consulting „Jaka jest i jak sprostać konkurencji spoza sektora bankowego?" PayPal obsługuje więcej międzynarodowych płatności niż pięć największych banków łącznie.

Nowe usługi oferowane na platformach kreują nowe zachowania klientów. Sukces odnoszą przede wszystkim te, które charakteryzują prostota i wartość dodana dla klienta.

– Dynamiczny rozwój nowych technologii i modeli biznesowych zmienia na naszych oczach oblicze wielu branż. Powstają nowe rozwiązania, które zaspokajają potrzeby klienta szybciej, taniej i lepiej niż dotychczasowi gracze. Dodatkowo dzięki internetowi innowacje rozprzestrzeniają się coraz szybciej, zdobywając miliony użytkowników w ciągu miesięcy – mówi Tomasz Rudolf z firmy D-RAFT.

I podaje przykłady. Firma TransferWise z sukcesem zrewolucjonizowała międzynarodowe przesyłanie pieniędzy, skracając znacznie czas oczekiwania na przelew i odbierając bankom atrakcyjne źródło przychodów. Serwis AirBnB stał się w kilka lat największą platformą umożliwiającą podróżnym wynajem apartamentów od prywatnych osób i konkurującą skutecznie w prawie wszystkich krajach na świecie z tradycyjnymi hotelami. Uber czy iTaxi odbierają klientów tradycyjnym korporacjom taksówkowym.

Cyfrowe rozwiązania

Polska jest, zdaniem Łukasza Bystrzyńskiego, partnera odpowiedzialnego za usługi doradcze dla sektora bankowego w PwC w Polsce, jednym ze światowych liderów pod względem rozwoju i zaangażowania nowych technologii w bankowości.

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE