Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Jak zarzšdzać wydatkami

Średnie oprocentowanie najlepszych ofert poniżej 1 proc.

123RF
Osoby preferujšce oszczędzanie krótkoterminowe nie mogš liczyć na wysokie odsetki. Jak wynika z zestawienia najlepszych lokat jednomiesięcznych (wkład 5 tys. zł) większoœć stawek nie przekracza 1 proc. w skali roku.

Najatrakcyjniejszš ofertę ma eurobank, który gwarantuje 3,5 proc. na Lokacie LOGujesz–LOKujesz. Jednak depozyt jest dostępny tylko przez siedem dni dla osób, które aktywujš aplikację eurobank mobile na swoim pierwszym urzšdzeniu mobilnym. Minimalna wpłata wymagana przez bank to 200 zł, maksymalna – 10 tys. zł.

3 proc. w skali roku można zarobić na Lokacie Happy w Idea Banku. To depozyt przeznaczony dla nowych klientów, którzy ulokujš od 500 zł do 10 tys. zł.

O połowę mniej – 1,5 proc. w skali roku – przyniesie EnveloLokata Mobilna w EnveloBanku (jest to cyfrowa marka Banku Pocztowego). Warunkiem jej założenia jest posiadanie konta osobistego w tej instytucji. Minimalna wpłata wynosi 500 zł, górnej granicy nie ma.

Zestawienie zamykajš Bank Ochrony Œrodowiska (EKOlokata) i Toyota Bank (Lokata Plus) z odsetkami 0,5 proc.

Œrednie oprocentowanie najlepszych lokat miesięcznych wynosi w lutym 0,95 proc. Jest minimalnie niższe niż pod koniec ubiegłego roku. To efekt zmian, jakich dokonał bank Pekao SA. Instytucja ta obniżyła stawkę dla Lokaty Mobilnej z 0,8 proc. do 0,6 proc. w skali roku.

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL