Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Jak zarzšdzać wydatkami

Revolut, czyli rewolucja w płatnościach wielowalutowych. Jak to działa?

www.revolut.com
Revolut to londyńska firma, która weszła na polski rynek, by zrewolucjonizować usługi bankowe oparte o płatnoœci wielowalutowe. Fintech z zagranicy pozwala założyć bezpłatne konto osobiste i trzymać na nim œrodki w 26 walutach.

Usługa oparta jest o aplikację mobilnš, za pomocš której można wysyłać, wydawać i wymieniać pienišdze na całym œwiecie bez prowizji. Do konta wydawana jest karta MasterCard lub Visa, a wszystkie operacje i płatnoœci wykonywane za ich pomocš zwolnione sš z kosztów przewalutowania. 

Dzięki rozwišzaniom dostarczanym przez Revolut możliwe jest natychmiastowe przesyłanie przelewów w 26 walutach do banków na całym œwiecie, a wydawana do konta karta pozwala na bezpłatne płatnoœci zbliżeniowe w 120 walutach. Oprócz tego, Revolut daje również możliwoœć wymiany walut po kursach międzybankowych w aplikacji.

Na karcie automatycznie przeprowadzane jest przeliczenie do lokalnej waluty przy kursie międzybankowym. Oznacza to, że nawet jeœli klient posiada na rachunku funty brytyjskie (GBP), a wydaje w czeskich koronach (CZK), karta zostanie przeliczona z GBP na CZK w momencie transakcji, używajšc realnego, aktualnego kursu wymiany. Karta Revolut w kraju czy za granicš funkcjonuje jak karta krajowa.

Konto skonfigurować można w cišgu kilkudziesięciu sekund. Aplikację należy pobrać ze sklepu Google Play lub AppStore. Następnie skonfigurować jš wprowadzajšc podstawowe dane. Wymagane jest również potwierdzenie swojej tożsamoœci. Można to zrobić skanujšc np. prawo jazdy oraz robišc selfie za pomocš narzędzi udostępnionych przez aplikację. W kolejnym kroku konieczne będzie wpłacenie minimalnej kwoty zasilenia i uruchomienie karty płatniczej.

Minimalna kwota, którš można zasilić konto przy pierwszym doładowaniu wynosi 50 zł. Najproœciej zrobić to za pomocš przelewu bankowego lub doładowujšc konto Revolut przy pomocy karty debetowej lub kredytowej. Dwie pierwsze opcje sš bezpłatne. Podobnie jest z doładowaniem rachunku przy pomocy karty kredytowej wydanej na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego, czyli państw Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA), z wyjštkiem Szwajcarii. W Polsce taka operacja jest więc darmowa.

Za pomocš aplikacji można również stworzyć wirtualnš kartę. Ta usługa pozwala dokonywać swobodnych zakupów w zagranicznych sklepach, tj. Amazon czy Aliexpress. Prawdopodobnie, za niedługo, kartę od Revolut będzie można również dodać do swojego smartfona z funkcjš NFC i płacić niš w sklepach stacjonarnych (usługa płatnoœci mobilnych udostępniana jest przez Apple Pay lub Google Pay).

Zgodnie z najnowszymi danymi z aplikacji od Revolut korzysta już blisko 50 tysięcy Polaków. Firma ma jednak ambitniejsze cele, do końca 2018 roku chce pozyskać aż 150 tys. klientów z naszego kraju.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL