Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Inni przewoŸnicy

PKP Intercity: Więcej wagonów na święta i Nowy Rok

Filip Frydrykiewicz
PKP Intercity zapowiada dołšczanie do pocišgów dodatkowych wagonów i uruchomienie dodatkowych składów na œwięta Bożego Narodzenia i Nowy Rok

- Planujemy przede wszystkim wzmocnienie pocišgów - mówi rzecznik prasowy PKP Intercity Agnieszka Serbeńska. - Obserwujemy na bieżšco frekwencję w poszczególnych składach na poszczególnych relacjach w okresie œwištecznym i noworocznym. Tam gdzie frekwencja jest duża, podejmujemy decyzję o włšczeniu dodatkowych wagonów, oczywiœcie tam gdzie jest to możliwe, bo z przyczyn technicznych nie wszystkie składy i nie dla wszystkich relacji możemy wprowadzić takie dodatkowe wagony.

- Jeœli chodzi o dodatkowe pocišgi to zaplanowaliœmy 29 i 31 grudnia oraz 2 stycznia przyszłego roku dodatkowe pocišgi z Warszawy do Zakopanego. Natomiast 29 grudnia i 2 stycznia pocišgi te pojadš w kierunku Warszawy - dodaje.

Rzeczniczka powiedziała też, że zostanie uruchomiony specjalny "sylwestrowy" pocišg z Krakowa do Zakopanego 31 grudnia, który powróci do stolicy Małopolski 1 stycznia.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL