Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Inni przewoŸnicy

Airbnb w Chinach z chińskš nazwš

fot. facebook.com/airbnb
Facebook
Aibiying, czyli "powitajcie się z miłoœciš", to nowa marka Airbnb przygotowana dla Chin

Jak informuje portal Breaking Travel News, głównš grupš docelowš nowej marki Aibiying sš przedstawiciele pokolenia Millennium, których Brian Chesky, prezes Airbnb, chce namówić do korzystania z usług koncernu. Obecnie oferta Airbnb obejmuje 3 miliony lokali w ponad 190 krajach na całym œwiecie.

Aibiying rozpoczšł już działalnoœć w Chinach. Teraz firma planuje wesprzeć nowš markę dużš kampaniš reklamowš, która będzie realizowana przez kilka nadchodzšcych miesięcy. W Szanghaju Airbnb uruchamia też sprzedaż usług dodatkowych obejmujšcych wycieczki fakultatywne i atrakcje w odwiedzanym miejscu z oferty Trips. Turyœci odwiedzajšcy tę chińskš metropolię będš więc mogli jš poznać dzięki ofertom przygotowanym przez samych mieszkańców. Wœród propozycji znajduje się m.in. sztuka wytwarzania się kolorowych figurek miansu z ciasta nadziewanego mięsem i innymi dodatkami. – Aby lepiej obsługiwać chińskich turystów, Airbnb potroi liczbę pracowników w tym kraju i podwoi inwestycje w ten rynek – mówi Chesky. Chiny sš jedynym poza USA krajem, w którym Airbnb zatrudnia miejscowych inżynierów.

Starajšc się o nowych klientów, koncern przygotował też stronę internetowš po chińsku i umożliwił Chińczykom realizację płatnoœci przez lokalnych poœredników, m.in. Alipay.  Mieszkańców Państwa Œrodka zaoferował też możliwoœć komunikowania się za poœrednictwem aplikacji WhatsApp. Szukajšc sposobów na zwiększenie liczby użytkowników i przychodów z wynajmu mieszkań, przedsiębiorstwo współpracuje też z miejskimi władzami, m.in. Szanghaju, Shenzhen, Chongqing i Kantonu.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL