Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Inni przewoŸnicy

Strefa ciszy w pendolino

Fotorzepa, Sławomir Mielnik Sławomir Mielnik
Bez rozmów telefonicznych, muzyka słuchana wyłšcznie w słuchawkach, a rozmowy prowadzone tylko szeptem - takie zasady obowišzywać będš w strefach ciszy w pocišgach pendolino. Od dziœ bilety na podróż bez hałasu dostępne sš w systemach PKP Intercity

Strefy ciszy pojawiš się w każdym pocišgu Pendolino w wagonie nr 7 (kl.2) od 14 kwietnia.

- Pasażerowie sugerowali nam wprowadzenie podobnego rozwišzania, jakie już dziœ stosujš np. koleje niemieckie czy czeskie. Chęć korzystania z przejazdu w strefie ciszy pojawiła się także w trakcie badań sondażowych podróżnych, jakie prowadziliœmy. Ponad połowa, uznała wtedy strefę ciszy za atrakcyjne rozwišzanie - mówi rzeczniczka prasowa PKP Intercity Beata Czemarajda.

Osoby, które wybiorš podróż w strefie ciszy, powinny zachowywać... ciszę. Jak wskazuje przewoŸnik w wyjštkowych sytuacjach zalecane będzie mówienie szeptem. Rozmowy telefoniczne należy prowadzić poza strefš, a muzyki powinno słuchać się cicho i wyłšcznie w słuchawkach. Korzystajšc zaœ laptopa, tabletu czy innych urzšdzeń elektronicznych, najlepiej wyłšczyć dŸwięk już przed rozpoczęciem podróży.

Cena biletu za przejazd w strefie ciszy będzie taka sama jak cena biletu w klasie 2. Podczas zakupu biletu w kasie czy przez internet, pasażer będzie miał do wyboru miejsce w częœci standardowej składu lub właœnie w strefie ciszy.

PrzewoŸnik przez dwa miesišce będzie realizował pilotaż usługi, w trakcie którego sprawdzi zainteresowanie nowym rozwišzaniem i zbierze uwagi pasażerów na temat jego funkcjonowania.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL