Strefa ciszy w pendolino

aktualizacja: 17.03.2016, 08:25
Foto: Fotorzepa, Sławomir Mielnik Sławomir Mielnik

Bez rozmów telefonicznych, muzyka słuchana wyłącznie w słuchawkach, a rozmowy prowadzone tylko szeptem - takie zasady obowiązywać będą w strefach ciszy w pociągach pendolino. Od dziś bilety na podróż bez hałasu dostępne są w systemach PKP Intercity

REDAKCJA POLECA
14.04.2016
Od dziś strefy ciszy w pociągach
20.01.2016
Prawie jedna czwarta pasażerów kolei więcej
18.01.2016
Pendolino nawet za 29 złotych
kariera
Jak powinien zachowywać się menedżer?

Strefy ciszy pojawią się w każdym pociągu Pendolino w wagonie nr 7 (kl.2) od 14 kwietnia.

- Pasażerowie sugerowali nam wprowadzenie podobnego rozwiązania, jakie już dziś stosują np. koleje niemieckie czy czeskie. Chęć korzystania z przejazdu w strefie ciszy pojawiła się także w trakcie badań sondażowych podróżnych, jakie prowadziliśmy. Ponad połowa, uznała wtedy strefę ciszy za atrakcyjne rozwiązanie - mówi rzeczniczka prasowa PKP Intercity Beata Czemarajda.

Osoby, które wybiorą podróż w strefie ciszy, powinny zachowywać... ciszę. Jak wskazuje przewoźnik w wyjątkowych sytuacjach zalecane będzie mówienie szeptem. Rozmowy telefoniczne należy prowadzić poza strefą, a muzyki powinno słuchać się cicho i wyłącznie w słuchawkach. Korzystając zaś laptopa, tabletu czy innych urządzeń elektronicznych, najlepiej wyłączyć dźwięk już przed rozpoczęciem podróży.

Cena biletu za przejazd w strefie ciszy będzie taka sama jak cena biletu w klasie 2. Podczas zakupu biletu w kasie czy przez internet, pasażer będzie miał do wyboru miejsce w części standardowej składu lub właśnie w strefie ciszy.

Przewoźnik przez dwa miesiące będzie realizował pilotaż usługi, w trakcie którego sprawdzi zainteresowanie nowym rozwiązaniem i zbierze uwagi pasażerów na temat jego funkcjonowania.

POLECAMY

KOMENTARZE