Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Inni przewoźnicy

Strefa ciszy w pendolino

Fotorzepa, Sławomir Mielnik Sławomir Mielnik
Bez rozmów telefonicznych, muzyka słuchana wyłącznie w słuchawkach, a rozmowy prowadzone tylko szeptem - takie zasady obowiązywać będą w strefach ciszy w pociągach pendolino. Od dziś bilety na podróż bez hałasu dostępne są w systemach PKP Intercity

Strefy ciszy pojawią się w każdym pociągu Pendolino w wagonie nr 7 (kl.2) od 14 kwietnia.

- Pasażerowie sugerowali nam wprowadzenie podobnego rozwiązania, jakie już dziś stosują np. koleje niemieckie czy czeskie. Chęć korzystania z przejazdu w strefie ciszy pojawiła się także w trakcie badań sondażowych podróżnych, jakie prowadziliśmy. Ponad połowa, uznała wtedy strefę ciszy za atrakcyjne rozwiązanie - mówi rzeczniczka prasowa PKP Intercity Beata Czemarajda.

Osoby, które wybiorą podróż w strefie ciszy, powinny zachowywać... ciszę. Jak wskazuje przewoźnik w wyjątkowych sytuacjach zalecane będzie mówienie szeptem. Rozmowy telefoniczne należy prowadzić poza strefą, a muzyki powinno słuchać się cicho i wyłącznie w słuchawkach. Korzystając zaś laptopa, tabletu czy innych urządzeń elektronicznych, najlepiej wyłączyć dźwięk już przed rozpoczęciem podróży.

Cena biletu za przejazd w strefie ciszy będzie taka sama jak cena biletu w klasie 2. Podczas zakupu biletu w kasie czy przez internet, pasażer będzie miał do wyboru miejsce w części standardowej składu lub właśnie w strefie ciszy.

Przewoźnik przez dwa miesiące będzie realizował pilotaż usługi, w trakcie którego sprawdzi zainteresowanie nowym rozwiązaniem i zbierze uwagi pasażerów na temat jego funkcjonowania.

Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL