Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Inni przewoźnicy

MSC Cruises zaprasza na własną wyspę

Materiały Promocyjne
Sto lat obowiązuje umowa dzierżawy jednej z wysp archipelagu Bahamów, którą z tamtejszym rządem podpisał właśnie organizator rejsów morskich MSC Cruises

MSC Cruises obiecuje zbudować na wyspie przystań dla pasażerów. Projekt ma zostać zrealizowany z zachowaniem najwyższych ekologicznych standardów, więc armator współpracuje zarówno z rządem Bahamów, jak i ze specjalistami z zakresu ochrony środowiska. Pierwsi pasażerowie mają zawinąć na wyspę pod koniec 2017 roku.

Armator tłumaczy, że nowy projekt doskonale wpisuje się w jego strategię biznesową. Na bahamskiej wyspie, o powierzchni 38,5 hektarów kwadratowych i linii brzegowej ciągnącej się przez 3,5 kilometra, klienci będą mogli wypoczywać na sześciu malowniczych plażach, z dala od innych goszczących na Karaibach turystów. – To naturalny krok dla naszej firmy, która się bardzo szybko rozwija. Jesteśmy podekscytowani możliwością wykreowania zupełnie nowych doświadczeń dla naszych klientów odwiedzających Karaiby – mówi Pierfrancesco Vago, prezes MSC Cruises.

Projekt, który pochłonie około 200 milionów dolarów, zakłada budowę amfiteatru dla dwóch tysięcy widzów, tradycyjnej wioski, barów i restauracji. I choć wyspa ma zapewnić pełną rozrywkę dla odwiedzających ją pasażerów, w czasie postoju nadal czynne będzie kasyno na statku, a goście będą mogli korzystać ze wszystkich usług oferowanych na pokładzie. Dla członków klubu MSC Yacht Club przygotowany zostanie salon spa i wellness z prywatnymi bungalowami i punktami do masażu, dla pozostałych – także wypożyczalnia sprzętu do sportów wodnych i osobna plaża przeznaczona dla rodzin z dziećmi i serwująca dania odpowiednie dla najmłodszych klientów restauracja. Na wyspie znajdzie się także strefa ciszy i miejsce przystosowane do zorganizowania ślubu na plaży.

MSC Cruises na potrzeby realizacji projektu zamierza zatrudnić 240 mieszkańców Bahamów. Ponadto armator zapowiada, że otworzy w Nassau, stolicy Bahamów, ośrodek szkoleniowy dla osób zainteresowanych pracą na wycieczkowcach pływających po Karaibach.

Źródło: turystyka.rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL