Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Inni przewoŸnicy

MSC Cruises zaprasza na własnš wyspę

Materiały Promocyjne
Sto lat obowišzuje umowa dzierżawy jednej z wysp archipelagu Bahamów, którš z tamtejszym rzšdem podpisał właœnie organizator rejsów morskich MSC Cruises

MSC Cruises obiecuje zbudować na wyspie przystań dla pasażerów. Projekt ma zostać zrealizowany z zachowaniem najwyższych ekologicznych standardów, więc armator współpracuje zarówno z rzšdem Bahamów, jak i ze specjalistami z zakresu ochrony œrodowiska. Pierwsi pasażerowie majš zawinšć na wyspę pod koniec 2017 roku.

Armator tłumaczy, że nowy projekt doskonale wpisuje się w jego strategię biznesowš. Na bahamskiej wyspie, o powierzchni 38,5 hektarów kwadratowych i linii brzegowej cišgnšcej się przez 3,5 kilometra, klienci będš mogli wypoczywać na szeœciu malowniczych plażach, z dala od innych goszczšcych na Karaibach turystów. – To naturalny krok dla naszej firmy, która się bardzo szybko rozwija. Jesteœmy podekscytowani możliwoœciš wykreowania zupełnie nowych doœwiadczeń dla naszych klientów odwiedzajšcych Karaiby – mówi Pierfrancesco Vago, prezes MSC Cruises.

Projekt, który pochłonie około 200 milionów dolarów, zakłada budowę amfiteatru dla dwóch tysięcy widzów, tradycyjnej wioski, barów i restauracji. I choć wyspa ma zapewnić pełnš rozrywkę dla odwiedzajšcych jš pasażerów, w czasie postoju nadal czynne będzie kasyno na statku, a goœcie będš mogli korzystać ze wszystkich usług oferowanych na pokładzie. Dla członków klubu MSC Yacht Club przygotowany zostanie salon spa i wellness z prywatnymi bungalowami i punktami do masażu, dla pozostałych – także wypożyczalnia sprzętu do sportów wodnych i osobna plaża przeznaczona dla rodzin z dziećmi i serwujšca dania odpowiednie dla najmłodszych klientów restauracja. Na wyspie znajdzie się także strefa ciszy i miejsce przystosowane do zorganizowania œlubu na plaży.

MSC Cruises na potrzeby realizacji projektu zamierza zatrudnić 240 mieszkańców Bahamów. Ponadto armator zapowiada, że otworzy w Nassau, stolicy Bahamów, oœrodek szkoleniowy dla osób zainteresowanych pracš na wycieczkowcach pływajšcych po Karaibach.

ródło: turystyka.rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL