MSC Cruises zaprasza na własną wyspę

aktualizacja: 04.01.2016, 08:49
Foto: Materiały Promocyjne

Sto lat obowiązuje umowa dzierżawy jednej z wysp archipelagu Bahamów, którą z tamtejszym rządem podpisał właśnie organizator rejsów morskich MSC Cruises

REDAKCJA POLECA
03.02.2016
Terroryści zagrażają wycieczkowcom
02.02.2016
Cztery wycieczkowce za trzy miliardy euro
28.01.2016
Rejsclub.pl: To był dobry rok
22.01.2016
Wycieczkowce omijają Turcję
08.07.2015
Ruszyły pierwsze rejsy na Kubę
06.07.2015
Tańszy internet za zdjęcie na statku
Kariera.pl
Kiedy mam prawo do pierwszego urlopu?
kancelarierp.pl
Stwórz swoją umowę - szybko i profesjonalnie!

MSC Cruises obiecuje zbudować na wyspie przystań dla pasażerów. Projekt ma zostać zrealizowany z zachowaniem najwyższych ekologicznych standardów, więc armator współpracuje zarówno z rządem Bahamów, jak i ze specjalistami z zakresu ochrony środowiska. Pierwsi pasażerowie mają zawinąć na wyspę pod koniec 2017 roku.

Armator tłumaczy, że nowy projekt doskonale wpisuje się w jego strategię biznesową. Na bahamskiej wyspie, o powierzchni 38,5 hektarów kwadratowych i linii brzegowej ciągnącej się przez 3,5 kilometra, klienci będą mogli wypoczywać na sześciu malowniczych plażach, z dala od innych goszczących na Karaibach turystów. – To naturalny krok dla naszej firmy, która się bardzo szybko rozwija. Jesteśmy podekscytowani możliwością wykreowania zupełnie nowych doświadczeń dla naszych klientów odwiedzających Karaiby – mówi Pierfrancesco Vago, prezes MSC Cruises.

Projekt, który pochłonie około 200 milionów dolarów, zakłada budowę amfiteatru dla dwóch tysięcy widzów, tradycyjnej wioski, barów i restauracji. I choć wyspa ma zapewnić pełną rozrywkę dla odwiedzających ją pasażerów, w czasie postoju nadal czynne będzie kasyno na statku, a goście będą mogli korzystać ze wszystkich usług oferowanych na pokładzie. Dla członków klubu MSC Yacht Club przygotowany zostanie salon spa i wellness z prywatnymi bungalowami i punktami do masażu, dla pozostałych – także wypożyczalnia sprzętu do sportów wodnych i osobna plaża przeznaczona dla rodzin z dziećmi i serwująca dania odpowiednie dla najmłodszych klientów restauracja. Na wyspie znajdzie się także strefa ciszy i miejsce przystosowane do zorganizowania ślubu na plaży.

MSC Cruises na potrzeby realizacji projektu zamierza zatrudnić 240 mieszkańców Bahamów. Ponadto armator zapowiada, że otworzy w Nassau, stolicy Bahamów, ośrodek szkoleniowy dla osób zainteresowanych pracą na wycieczkowcach pływających po Karaibach.

POLECAMY

KOMENTARZE