Cavaliada: Duża runda – dużo emocji

aktualizacja: 26.02.2016, 23:33
Cavaliada: Duża runda – dużo emocji
Cavaliada: Duża runda – dużo emocji
Foto: Cavaliada Tour 2016

Drugi dzień Cavaliady przyniósł wiele atrakcji sportowych – główne nagrody w skokach tym razem wręczano jeźdźcom niemieckim, ale Polacy też swoje zdobyli

REDAKCJA POLECA

Kto wcześnie zjawił się w hali COS Torwar zobaczył drugi konkurs ujeżdżenia z cyklu KPMG Dressage Cup w obsadzie krajowej. Niespodzianki nie było, tak jak w czwartek i wiele razy wcześniej w Cavaliadach wygrała Gabriela Jaworska-Mazur na 12-letnim wałachu Zimba (nota 70,439 proc.). Ponownie blisko mistrzyni była Ewa Hamkało na Vivaldim (69,254 proc.).

Na kolejne długie godziny parcours na Torwarze oddano skokom przez przeszkody. Konkurs nr 5, zwykły, średnia runda (140 cm) o nagrodę firmy Kellfri – przyniósł już drugie warszawskie zwycięstwo Jarosława Skrzyczyńskiego. Reprezentant Polski zdecydowanie wygrał zawody na ogierze Ares (11 przeszkód na dystansie 360 m pokonał bez zrzutek w 51,86 s), ale też dorzucił bezbłędny przejazd i trzecie miejsce na klaczy Quintella (55,43 s).

Rozdzielił te osiągnięcia tylko młody Litwin Matas Petraitis na klaczy Soli Deo Glorija (55,14 s). W konkursie wystartowało 76 koni, 20 przejazdów było bezbłędnych, dziewięć z nich zaliczyli jeźdźcy i amazonki z Polski.

Jeszcze większe emocje towarzyszyły konkursowi nr 6, dużej rundzie (150 cm) z rozgrywką, zaliczanemu do punktacji Finału Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej, także do rankingu Cavaliada Tour, w którym wciąż idzie ostra walka polskich jeźdźców.

Oficjalnie konkurs był międzynarodowym memoriałem Eryka Brabeca (budowniczego struktur polskiego jeździectwa po wojnie, sekretarza generalnego PZJ przez 33 lata, cenionego działacza FEI i sędziego międzynarodowego), pod patronatem Polskiego Związku Jeździeckiego, o nagrodę firmy Andrewex.

Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE