Cavaliada: Mistrz Polski wygrywa

aktualizacja: 25.02.2016, 23:33

Warszawska Cavaliada rozpoczęta. Pierwszego dnia na Torwarze odbyły się cztery konkursy w skokach przez przeszkody oraz zawody ujeżdżenia i powożenia

REDAKCJA POLECA

Najważniejszym punktem rywalizacji w skokach był popołudniowy konkurs szybkości (chronologicznie nr 3) – duża runda, przeszkody do 145 cm, zaliczany do Finału Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej, pod patronatem portalu TylkoSkoki, o nagrodę IDEAExpo.MTP.

Rywalizację wygrał reprezentant Polski Jarosław Skrzyczyński na koniu Ares. Zwycięzca jest znany, to najwyżej sklasyfikowany Polak w rankingu FEI, od dwóch lat lider rankingów PZJ i TylkoSkoki, także mistrz Polski z 2015 roku. Parcour długości 410 m z dwunastoma przeszkodami pokonał bezbłędnie w 60,10 s.

Wyprzedził o 0,34 s Niemca Philippa Schobera na Zandigo TS, trzeci ze stratą 1,74 s był kolejny Polak, Wojciech Wojcianiec na Quasi De Kergane. Wystartowało 39 koni, ukończyło rywalizację 38.

Zawody przyniosły istotną zmianę w rankingu Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej (LEC) – Skrzyczyński awansował na trzecie miejsce (ma 65 pkt.), zbliżył się do liderów: innego Polaka Michała Kaźmierczaka (74 pkt.), który w czwartek na koniu Woody zajął 15. miejsce i Rosjanina Aleksandra Bielechowa, który na Quincy 127 był tym razem 7. Do rankingów Finału Pucharu Świata LEC i do Cavaliada Tour zaliczane będą jeszcze dwa konkursy – piątkowy (nr 6 – duża runda z rozgrywką, przeszkody do 150 cm) oraz niedzielny Grand Prix.

W czwartek publiczność na Torwarze biła także brawa Helenie Zagale, która na Countness of Highfields z czasem 50,16 s wygrała konkurs otwarcia (mała runda, zwykły, 130 cm) o nagrodę targów Taropak. Wyprzedziła Katarzynę Trojańczyk na Kamelocie oraz Wojciecha Wojciańca na Naccord Melloni.

Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE