Rosyjscy kolarze torowi także stosowali meldonium

aktualizacja: 26.03.2016, 15:13
Foto: materiały prasowe

Mistrzyni świata w kolarstwie torowym z 2012 roku Anastasija Czułkowa i brązowy medalista europejskiego czempionatu z 2013 roku Paweł Jakuszewski są kolejnymi rosyjskimi sportowcami, w których organizmach stwierdzono obecność zabronionego od 1 stycznia meldonium.

REDAKCJA POLECA

Czułkowa zdobyła złoty medal MŚ w Melbourne w 2012 roku w wyścigu punktowym, a Jakuszewski, członek drużyny sprinterskiej, był trzeci w mistrzostwach Europy rok później w holenderskim mieście Apeldoorn.

Jak przyznał rosyjski minister sportu Witalij Mutko, pozytywny wynik testu na meldonium, znajdujące się od 1 stycznia na liście środków dopingujących, miało dotychczas już 27 rosyjskich sportowców. Największą gwiazdą spośród przyłapanych na stosowaniu tego środka była tenisistka Maria Szarapowa. Obok Rosjan stosowanie meldonium stwierdzono u dziesiątek zawodniczek i zawodników z krajów byłego ZSRR.

O przypadkach dopingu u kolarzy torowych poinformowała w sobotę agencja TASS. Wszystkim przyłapanym grozi czteroletnia dyskwalifikacja.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE