Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Inne sporty

Rosyjscy kolarze torowi także stosowali meldonium

materiały prasowe
Mistrzyni œwiata w kolarstwie torowym z 2012 roku Anastasija Czułkowa i bršzowy medalista europejskiego czempionatu z 2013 roku Paweł Jakuszewski sš kolejnymi rosyjskimi sportowcami, w których organizmach stwierdzono obecnoœć zabronionego od 1 stycznia meldonium.

Czułkowa zdobyła złoty medal MŒ w Melbourne w 2012 roku w wyœcigu punktowym, a Jakuszewski, członek drużyny sprinterskiej, był trzeci w mistrzostwach Europy rok póŸniej w holenderskim mieœcie Apeldoorn.

Jak przyznał rosyjski minister sportu Witalij Mutko, pozytywny wynik testu na meldonium, znajdujšce się od 1 stycznia na liœcie œrodków dopingujšcych, miało dotychczas już 27 rosyjskich sportowców. Największš gwiazdš spoœród przyłapanych na stosowaniu tego œrodka była tenisistka Maria Szarapowa. Obok Rosjan stosowanie meldonium stwierdzono u dziesištek zawodniczek i zawodników z krajów byłego ZSRR.

O przypadkach dopingu u kolarzy torowych poinformowała w sobotę agencja TASS. Wszystkim przyłapanym grozi czteroletnia dyskwalifikacja.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL