Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Hotele

Zakopane: Wolnych miejsc brak

PAP, fot. Grzegorz Momot
Aby znaleŸć nocleg na sylwestra w Zakopanem, trzeba liczyć na cud – ocenia Agata Wojtowicz z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. Zarówno popularne pokoje goœcinne, jak i hotele o wysokim standardzie pod Giewontem sš już zarezerwowane

- Sylwestrowy najazd na Zakopane obserwujemy już od czwartku. Jeżeli ktoœ chce wynajšć pokój, to musi liczyć na cud, choć w ostatniej chwili zdarza się, że ktoœ anuluje przyjazd i zwolni się pokój – mówi Wojtowicz.

Zakopane dysponuje bardzo dużš bazš noclegowš, poczšwszy od popularnych pokoi goœcinnych do pięciogwiazdkowych hoteli. Na okres sylwestrowy w Zakopanem wszystkie standardy sš bardzo popularne. Z danych Centralnego Wykazu Obiektów Hotelarskich wynika, że działa tam 29 hoteli i 19 pensjonatów. We wszystkich tych obiektach nocleg może znaleŸć prawie 5 tys. ludzi. Według danych Urzędu Miasta Zakopane, w mieœcie działa też ponad 2 tys. popularnych pokojów goœcinnych, domów wczasowych i apartamentów, które oferujš miejsca dla ponad 30 tys. turystów.

- Wszystko zależy od zasobnoœci portfela i oczekiwań turystów, ale zarówno kwatery prywatne, jak pensjonaty i hotele o wysokim standardzie majš pełne obłożenie – wyjaœnia Wojtowicz.

Ceny sylwestrowego pobytu w mieœcie pod Giewontem kształtujš się na podobnym poziomie, jak w ubiegłym roku. Hotelarze i kwaterodawcy nie chcš jednak wynajmować pokoi tylko na jednš noc. Zazwyczaj wymagana jest minimum trzydniowa rezerwacja. Hotele do kilkudniowych pakietów pobytowych dodajš wiele różnych atrakcji, jak np. kulig z pochodniami, ogniska oraz zabawę sylwestrowš. W zależnoœci od lokalizacji za nocleg w kwaterze prywatnej turyœci w okresie Sylwestra w Zakopanem muszš zapłacić od 50 zł, a w hotelu ceny zaczynajš się od 200 złotych.

Na zakopiańskiej Równi Krupowej, gdzie odbędzie się koncert sylwestrowy organizowany przez TVP, stoi już wielka estrada. Pod Giewontem wystšpiš muzyczne gwiazdy, m.in. Luis Fonsi z przebojem „Despacito", Modern Talking, Limahl, Maryla Rodowicz czy Zenek Martyniuk.

Dzięki intensywnym opadom œniegu w Zakopanem panuje piękna zimowa aura.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL