Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Hotele

Hotels.com: Czystość jest dla gości najważniejsza

Pixabay
Czystoœć, przyjazny personel i wygodne łóżko to, zdaniem użytkowników serwisu Hotels.com, najważniejsze zalety hotelu

Serwis rezerwacyjny Hotels.com podaje, że wynalazł wzór matematyczny na znalezienie idealnego noclegu. Portal skorzystał z 148 milionów zdań wyjętych z 25 milionów opinii o obiektach przesłanych przez swoich użytkowników. Hotele, które otrzymajš najwyższe sumy punktów (i ocenę powyżej 4,7), zostały oznaczone jako "uwielbiane przez goœci".

Punktacja naliczana jest automatycznie na podstawie wzoru: P25 + Cz35 + Ł10 + C2 + B + Œ + D7 + S + W + 1N, gdzie "P" oznacza przyjazny personel, "Cz" - czystoœć pokoju, "Ł" - wygodne łóżko, "C" - rozsšdnš cenę, "S"- spokój i ciszę w pokoju, "B" - basen, "Œ" - œniadanie w cenie, "D" - dystans i lokalizację, "W" - bezpłatne Wi-Fi, "N" - możliwoœć przyrzšdzania ciepłych napojów w pokoju, a "ZH" - ogólne zadowolenie z hotelu.

Dane zebrane przez Hotels.com pokazujš, że czystoœć i komfort to czynniki 35 razy ważniejsze niż eleganckie œniadanie, luksusowy basen czy nowoczesny ekspres do kawy w pokoju. Darmowe Wi-Fi nie jest zaœ tak ważne, jak przyjazna obsługa hotelu.

- Marzymy o luksusowych hotelach i słonecznych plażach, ale to, co jest dla nas najważniejsze w wyborze hotelu, zwišzane jest z ludzkš naturš. Czynniki, na których zależy klientom, to te zwišzane z podœwiadomoœciš i podstawowymi potrzebami człowieka. Z psychologicznego punktu widzenia ryzyko i dyskomfort przeważajš nad pozytywnymi wrażeniami 5 do 1, więc nic dziwnego, że podróżni przywišzujš większš wagę do kwestii takich jak wygoda i czystoœć, niż do luksusowych basenów czy restauracji - mówi, cytowany w komunikacie prasowym, dr Simon Moore, psycholog specjalizujšcy się w badaniu konsumentów.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL