Hotels.com: Czystość jest dla gości najważniejsza

aktualizacja: 21.04.2017, 08:36
Foto: Pixabay

Czystość, przyjazny personel i wygodne łóżko to, zdaniem użytkowników serwisu Hotels.com, najważniejsze zalety hotelu

REDAKCJA POLECA
27.04.2017
#RZECZoBIZNESIE: Dariusz Futoma: Polacy wybierają majówkę w kraju
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Serwis rezerwacyjny Hotels.com podaje, że wynalazł wzór matematyczny na znalezienie idealnego noclegu. Portal skorzystał z 148 milionów zdań wyjętych z 25 milionów opinii o obiektach przesłanych przez swoich użytkowników. Hotele, które otrzymają najwyższe sumy punktów (i ocenę powyżej 4,7), zostały oznaczone jako "uwielbiane przez gości".

Punktacja naliczana jest automatycznie na podstawie wzoru: P25 + Cz35 + Ł10 + C2 + B + Ś + D7 + S + W + 1N, gdzie "P" oznacza przyjazny personel, "Cz" - czystość pokoju, "Ł" - wygodne łóżko, "C" - rozsądną cenę, "S"- spokój i ciszę w pokoju, "B" - basen, "Ś" - śniadanie w cenie, "D" - dystans i lokalizację, "W" - bezpłatne Wi-Fi, "N" - możliwość przyrządzania ciepłych napojów w pokoju, a "ZH" - ogólne zadowolenie z hotelu.

Dane zebrane przez Hotels.com pokazują, że czystość i komfort to czynniki 35 razy ważniejsze niż eleganckie śniadanie, luksusowy basen czy nowoczesny ekspres do kawy w pokoju. Darmowe Wi-Fi nie jest zaś tak ważne, jak przyjazna obsługa hotelu.

- Marzymy o luksusowych hotelach i słonecznych plażach, ale to, co jest dla nas najważniejsze w wyborze hotelu, związane jest z ludzką naturą. Czynniki, na których zależy klientom, to te związane z podświadomością i podstawowymi potrzebami człowieka. Z psychologicznego punktu widzenia ryzyko i dyskomfort przeważają nad pozytywnymi wrażeniami 5 do 1, więc nic dziwnego, że podróżni przywiązują większą wagę do kwestii takich jak wygoda i czystość, niż do luksusowych basenów czy restauracji - mówi, cytowany w komunikacie prasowym, dr Simon Moore, psycholog specjalizujący się w badaniu konsumentów.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE