Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Hotele

Kolejarze chcš zostać hotelarzami

fot. PKP PLK
Materiały promocyjne
Spółki kolejowe zbudujš hotele, apartamentowce i biurowce - zapowiada wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel. Dodaje, że te inwestycje majš być długotrwałymi Ÿródłami przychodu dla PKP SA

- PKP SA jest jednym z większym właœcicieli nieruchomoœci, które można w różny sposób zagospodarować - opisuje Bittel. - Jednym z lepszych jest komercjalizacja tych nieruchomoœci poprzez budowę na nich biurowców, hoteli czy mieszkań - dodaje.

Podkreœla, że zabudowane nieruchomoœci powinny zostać w spółkach kolejowych. - Należy tak konstruować umowy, aby to było długotrwałe Ÿródło przychodu dla PKP SA - mówi. Jego zdaniem "każda lokalizacja powinna być potraktowana w sposób indywidualny, m.in. w odniesieniu do planów zagospodarowania przestrzennego czy położenia terenów.

PKP SA ma w swoim portfolio spółkę CS Natura Tour, "która ma oœrodki szkoleniowe i pakiet kwater oraz pewne doœwiadczenia zebrane na rynku hotelowym" - powiedział Bittel.

Dodał, że w przypadku hoteli, biurowców czy apartamentowców PKP SA może skorzystać z doœwiadczenia innych spółek Skarbu Państwa.

Budowš oraz administrowaniem nieruchomoœci zajmuje się m.in. Polski Holding Nieruchomoœci. Portfel Grupy obejmuje około 140 nieruchomoœci o wartoœci ok. 2,5 mld zł. Spółka ma wieloletnie doœwiadczenie w sektorach: biurowym, handlowym i logistycznym.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL