Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Hotele

Pierwszy hotel kontrolowany przez smartfon

materiały
Zarezerwować pokój, zarejestrować się w hotelu, zlecić sprzštanie pokoju, a nawet zdalnie ustawić temperaturę w nim - to niektóre czynnoœci, jakie można wykonać dzięki aplikacji w nowo otwartym hotelu w Budapeszcie

Czterogwiazdkowy KViHotel (Key Vision od 'Vision for the Future' – wizja przyszłoœci) przy ulicy Nyár 32 w Budapeszcie ma 40 pokojów. Dzięki aplikacji, goœcie mogš zarzšdzać nimi od zrobienia rezerwacji do opuszczenia hotelu.

Prace programistów nad aplikacjš TMRW Hotels trwały dwa lata. Jest ona dostępna zarówno na urzšdzenia z Androidem jak i z iOSem. Hotelowi goœcie mogš za pomocš jednego przycisku: rezerwować pokoje, rejestrować się w hotelu bez kolejki nawet na 48 godzin przed przyjazdem, wybrać piętro, na którym będš nocować i konkretny pokój. Dzięki wykorzystaniu połšczenia Bluetooth smartfon osoby podróżujšcej stanowi jednoczeœnie klucz do hotelowego pokoju, a w przypadku póŸnego przybycia również do wejœcia głównego do hotelu. Aplikacja umożliwia też ustawienie temperatury w pokoju, zamówienie dodatkowego sprzštania pokoju (lub ostrzeżenie „nie przeszkadzać") czy zamówienie taksówki.

Płaci się też za poœrednictwem aplikacji, a cały proces można monitorować – rachunek zostaje przesłany do aplikacji i na podany adres e-mail. Podczas opuszczania hotelu również nie jest potrzebna obsługa hotelu, co skraca procedurę wymeldowania.

Jak zapewnia producent, oprogramowanie może być wykorzystywane zarówno w nowych, jak i w już działajšcych hotelach. Czeka teraz na przyznanie aplikacji patentu.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL