Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Hotele

Rosyjscy hotelarze windujš ceny na mistrzostwa

AFP
Nawet o 2489 procent wzrosły ceny noclegów w tych rosyjskich miastach, w których będš odbywać się mecze mistrzostw œwiata w piłce nożnej
W tym roku w Rosji odbędš się mistrzostwa œwiata w piłce nożnej. Dla hotelarzy w regionach, w których będš prowadzone rozgrywki, wydarzenie to œwietna okazja do podniesienia przychodów. Jak informuje niemiecki portal tz.de, powołujšcy się na dane z wyszukiwarki Travigo, w mniej znanych miastach, takich jak Jekaterynburg, Sarańsk i Niżny Nowogród, koszty zakwaterowania wzrosnš œrednio o 377 procent (w porównaniu z lipcem 2017 roku). Co ciekawe, w samej Moskwie ceny będš jednak wyższe tylko o 111 procent. Rosyjski rzšd już w zeszłym roku zdecydował bowiem, że za zakwaterowanie w pięciogwiazdkowym hotelu w stolicy nie może żšdać więcej niż 3670 euro. W Soczi w czasie rozgrywek ceny pokojów wzrosnš o 300 procent (w porównaniu z miesišcem poprzedzajšcym mistrzostwa), a w Sarańsku - o 2489 procent. Najmniej, bo tylko o 27 procent, podrożejš natomiast ceny w Kazaniu.
Także inne rosyjskie metropolie podniosły ceny zakwaterowania na czas piłkarskiej rywalizacji. W Sankt Petersburgu, dawnej carskiej stolicy, za nocleg w czasie mistrzostw trzeba będzie zapłacić o œrednio 70 procent więcej niż w tym samym czasie rok wczeœniej.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL