Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Hotele

Grecy dopłacš do zimowych hoteli

Pixabay
Greckie hotele, które zdecydujš się pracować także zimš, mogš ubiegać się o dopłaty do pensji dla pracowników

Jak informuje portal Greek Travel Pages, obiekty, które do tej pory działały sezonowo, mogš zgłosić się do programu realizowanego przez Organizację Wsparcia Pracowników (Greek Manpower Employment Organization – OAED). Jego celem jest współfinansowanie zatrudnienia w okresie zimowym, czyli od 1 listopada do 28 lutego.

Warunkiem przystšpienia do projektu jest prowadzenie działalnoœci hotelarskiej poza regionem Attyki i Salonik, posiadanie licencji Greckiej Organizacji Turystycznej i udokumentowany sezonowy system pracy (czyli, że w cišgu przynajmniej dwóch lat w okresie od 2012 do 2016 roku obiekt był zamknięty między 1 listopada a 28 lutego). Ze wsparcia mogš korzystać także hotele, które już wczeœniej partycypowały w programie ochrony miejsc pracy lub działajš od niedawna a sš otwarte między 1 stycznia a 1 listopada 2016 roku.

Sezonowy charakter turystyki bardzo mocno wpływa na grecki rynek pracy. Sytuację najlepiej obrazujš liczby: po 1 kwietnia 2017 roku, czyli po rozpoczęciu sezonu wyjazdowego, pracę znalazło w Grecji 92 tysišce ludzi. W paŸdzierniku zatrudnienie straciło jednak 98 tysięcy osób.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL