Allegro wystawia przedmioty nawiązujące do III Rzeszy

Allegro.pl
Największy polski serwis transakcyjny wystawia przedmioty nawiązujące do III Rzeszy. – Nie łamiemy prawa – zapewnia dział prasowy.

Wpisując w wyszukiwarce Allegro.pl słowa „popiersie Hitlera", otrzymujemy pięć wyników. Cena: od 79,99 do 450 zł. Najwięcej kosztuje popiersie oryginalne, pochodzące z czasów III Rzeszy. Reszta to repliki. W większości są wielkości kilkunastu centymetrów, czyli trochę za małe na szafkę, za to w sam raz na biurko.

Wpisując wyrażenie „Hitler", wyników jest dużo więcej. Wśród nich m.in. egzemplarz „Mein Kampf" z 1941 roku oraz komplet kieliszków do wódki ze swastyką. Po wpisaniu nazwy zbrodniczej formacji Waffen SS odpowiedzi jest tak wiele, że nie mieszczą się na jednej stronie. To m.in. oryginalna cynkowa czaszka Waffen SS na czapkę, papierośnica, replika flagi Oberkommanda Wehrmachtu, a nawet autentyczny zegarek z charakterystycznymi literami SS.

Krótka wizyta na Allegro.pl powoduje, że przeglądarka zaczyna traktować nas jak osoby zainteresowane nazizmem, a podczas odwiedzin innych portali wyświetla reklamy z kolejnymi przedmiotami. Wśród nich są ...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL