Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Historia

Andrzej Gwiazda: W Polsce jest więcej szaf takich, jak szafa Kiszczaka

Fotorzepa, Radek Pasterski
Andrzej Gwiazda, były działacz "Solidarnoœci", przekonywał w TVP Info, że w Polsce jest znacznie więcej szaf, w których przechowywane sš tajne dokumenty SB z czasów PRL. - Byłbym szczęœliwy, gdyby takie szafy zostały wreszcie otworzone - podkreœlił.

Gwiazda odniósł się w ten sposób do odnalezienia w domu gen. Czesława Kiszczaka dokumentów SB, w tym m.in. notatki ze spotkania z TW Bolkiem, do którego miało dojœć w 1974 roku ("Bolek" miał być pseudonimem nadanym Wałęsie przez SB, czemu jednak sam Wałęsa zdecydowanie zaprzecza).

Zdaniem Gwiazdy to co znajduje się w archiwum Kiszczaka, a także w innych podobnych archiwach, które posiadajš dawni działacze PZPR i byli funkcjonariusze SB, "może rzucić nowe œwiatło na znane nazwiska". - Takich dokumentów jest więcej - dodał sugerujšc, że poznanie ich "mogłoby naprowadzić Polaków na ważne procesy, które dotychczas uchodziły uwadze lub uważano je za nieistotne".

Gwiazda podkreœlił też, że w sprawie Wałęsy on nie ma żadnych wštpliwoœci. - W czasach PRL nie było żadnych dowodów na współpracę Wałęsy z SB. Ale ja miałem pewnoœć i przekonanie, że tak było - przypomniał. 

ródło: TVP Info

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL