Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Handel

Sklepy Saturn znikajš z Polski. Gdzie teraz po elektronikę?

Fotorzepa, Piotr Guzik
Marka Saturn znika z naszego rynku, jej właœciciel ujednolici swoje sklepy i wszystkie będš nazywały się MediaMarkt.

Jak podaje firma w komunikacie decyzja ta pozwoli znaczšco wzmocnić pozycję europejskiego lidera na rynku dystrybucji elektroniki użytkowej i zwišzanych z niš usług. W Polsce firma nadal pozostaje liderem wielokanałowej sprzedaży detalicznej.

Obecnie w Polsce funkcjonujš 22 sklepy Saturn oraz platforma on-line saturn.pl. Sieć MediaMarkt obejmuje 63 placówki handlowe i sklep internetowy mediamarkt.pl. Decyzja o połšczeniu obu sieci została podjęta na podstawie wnikliwej analizy sytuacji na polskim rynku.

Zwiększenie liczby sklepów MediaMarkt ułatwi klientom dostęp do obsługi posprzedażowej, która obejmuje między innymi bogatš ofertę usług IT i serwisowych. Klienci, którzy zamówiš produkty online z osobistym odbiorem w sklepie, będš mogli to zrobić w jednym z 85 marketów MediaMarkt.

- Obie nasze marki zyskały zaufanie polskich konsumentów, o czym œwiadczš chociażby wysokie pozycje w badaniach konsumenckich i rankingach. Obserwujšc sytuację na rynku uznaliœmy, że nadszedł czas, aby wykorzystać ten atut i połšczyć siły obu brandów. MediaMarkt jest obecny w Polsce już od 20 lat, a więc znacznie dłużej niż Saturn. Dlatego postawiliœmy na markę, która jest najsilniej zakorzeniona w œwiadomoœci Polaków – tłumaczy Marcin Rosati, prezes MediaMarktSaturn Polska.

Proces rozpocznie się w maju i potrwa do końca wrzeœnia br. Wszystkie sklepy Saturn stopniowo zmieniš barwy na MediaMarkt. Sklepy będš funkcjonowały pod markš MediaMarkt. Oznacza to, że dla pracowników zmieni się tylko nazwa firmy.

MediaMarkt przejmie wszelkie zobowišzania wobec klientów sieci Saturn. Równolegle z procesem integracji sieć MediaMarkt będzie kontynuowała ekspansję w Polsce i rozwijała strategię sprzedaży wielokanałowej.

MediaMarktSaturn Polska prowadzi także sklepy internetowe mediamarkt.pl, saturn.pl oraz redcoon.pl. Szeroki asortyment najnowoczeœniejszej elektroniki użytkowej œwiatowych marek uzupełniajš marki własne: PEAQ, KOENIC, ISY oraz ok.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL