Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Handel

Lego przyznało, że wyprodukowało zbyt wiele klocków

Bloomberg
Zbyt dużo klocków Lego, to problem wielu rodziców, ale teraz nawet sama firma przyznała, że wyprodukowała ich zbyt wiele - zauważa BBC relacjonujšc roczne wyniki koncernu. Przychody ze sprzedaży zabawek tej marki spadły po raz pierwszy od 13 lat.

Grupa Lego podała swoje wyniki finansowe za 2017 rok. Przychody firmy spadły o 8 proc. do 4,7 mld euro, przy zysku netto w wysokoœci 1 miliarda euro w porównaniu do 1,3 mld euro w roku 2016.

Zdaniem koncernu zawiniły tu m.in. zbyt duże zapasy w magazynach i sklepach, które Lego musiało wyprzedawać po zaniżonych cenach.

- Nie mieliœmy też wystarczajšco dużo miejsca na półkach, żeby wyeksponować wszystkie nowoœci wprowadzone w 2017 roku. A handel zabawkami napędzajš właœnie nowoœci - skomentowało wyniki biuro prasowe firmy cytowane przez BBC.

Jak twierdzi koncern rok 2018 firma rozpoczęła ze "zdrowszym" poziomem zapasów.

Prezes Lego Group, Niels Christiansen, powiedział, że celem firmy na najbliższe lata jest ustabilizowanie działalnoœci poprzez cišgłe inwestowanie w produkty i skuteczny marketing. Przyznał jednak, że na obecnš sytuację nie ma prostych recept i minie "trochę czasu" zanim Lego osišgnie stabilne i trwałe wzrosty wyników.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL