Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Handel

"Kommiersant": firma Smyk wycofuje się z Rosji

Fotorzepa/Adam Burakowski
Polska firma sprzedajšca artykuły dla dzieci Smyk wycofuje się z Rosji, a blisko 20 jej sklepów przejdzie pod kontrolę konkurencyjnej rosyjskiej sieci Begiemot - podał we wtorek dziennik "Kommiersant", powołujšc się na dwa Ÿródła zbliżone do transakcji.

Gazeta przypomina, że pierwszy swój sklep Smyk otworzył w Moskwie w 2008 roku. Zyski firmy Smyk Rus na czysto ze sprzedaży wyniosły w zeszłym roku 60 mln rubli (nieco ponad 1 mln USD) - podaje "Kommiersant", powołujšc się na bazę danych o firmach SPARK-Interfax.

Dziennik podaje także dane ze strony internetowej firmy, wymieniajšc 11 sklepów Smyka znajdujšcych się w Moskwie, trzy - w Petersburgu i po jednym w Czelabińsku, Jekaterynburgu, Niżnym Nowogrodzie, Nowosybirsku i Omsku.

Według "Kommiersanta" transakcja przejęcia biznesu polskiej firmy w Rosji to kontynuacja całego łańcucha wydarzeń na rynku towarów dla dzieci i zabawek. Gazeta relacjonuje, że większoœć sprzedawców detalicznych towarów dla dzieci odnotowuje spadek napływu klientów i œrednich wartoœci zakupów. Prowadzi to do pogorszenia kondycji finansowej tego rodzaju firm.

Wœród różnych przyczyn tej sytuacji dziennik wymienia m.in. umocnienie się rubla, nasilenie konkurencji cenowej, a także zwiększenie o 50 proc. sprzedaży online przez rosyjskš firmę Dietskij Mir, która jest ważnym graczem na tym rynku.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL