Kanada zwiększa sankcje wobec Rosji

aktualizacja: 20.03.2016, 10:20
Foto: 123rf.com

Nowa lista obejmuje m.in. rosyjskiego producenta broni Kałasznikow oraz inne firmy zbrojeniowe i finansowej Rosji.

REDAKCJA POLECA
29.03.2016
Nałożone na Rosję sankcje kosztowały najbliższych współpracowników Putina miliardy
24.03.2016
Wpływy do rosyjskiego budżetu spadają wraz z eksportem ropy
kariera
Zamożny Polak - ile zarabia?
- Nasze nowe kroki wspierają międzynarodowe poszukiwania dyplomatycznego rozwiązania kryzysu na Ukrainie. W kontaktach z Rosją z jednej strony demonstrujemy nasze zdecydowanie co do sankcji, z drugiej kolektywną zgodę na pociągnięcie Rosji do odpowiedzialności - cytuje Stephana Dion'a szefa kanadyjskiego MSZ agencja Prime.
Nowych 14 firm i 5 osób znalazło się na nowej liście. Kanada zamrozi ich aktywa i zabroni wjazdu do siebie. Wśród firm na czele „Iżmasz" koncernu Kałasznikow; a także "Inresbank" Mosoblbank, JSC "Volgogradneftemash" IMZ "Tekhnopromexport" gospodarstwo "technodynamics", "Tehmash". A także spółki córki państwowej korporacji zbrojeniowej Rostech i porty krymskie Eupatoria, Feodosia i Jałta, oraz słynne jeszcze z czasów sowieckich Studio Filmowe Jałta.
Wśród Rosjan na kanadyjską czarną listę trafił zastępca dyrektora koncernu Kałasznikow Eduard Joffe oraz członkowie kierownictw samozwańczych republik donieckiej i ługańskiej.
Komentarz dnia
Żródło: ekonomia.rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE