Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Giełda

Kilka wartych uwagi spółek z NewConnect na 2018 r.

Fotorzepa/Andrzej Skłodowski
Patrzšc po liczbie debiutów, można odnieœć wrażenie, że rynek alternatywny cieszy się coraz większš popularnoœciš. Niestety, większoœć inwestorów kończy 2017 r. stratš. Jest jednak kilka spółek, które w 2018 r. majš szansę na zwyżki.

W tym roku na małej giełdzie zadebiutowało już 17 spółek, czyli nieco więcej niż w całym 2016 r. Kolejka do wejœcia na alternatywny parkiet się wydłuża, a następne debiuty mogš nastšpić w pierwszych tygodniach nowego roku.

– Ten rok nie był udany dla rynku NewConnect – twierdzi Tomasz Wyłuda, doradca inwestycyjny BM ING Banku Œlšskiego. Najwięcej emocji, niekoniecznie pozytywnych, przyniosły inwestorom spółki z branży gier komputerowych. Takie firmy jak Bloober Team, The Farm 51 Group, QubicGames czy Macro Games zanotowały bardzo mocne spadki notowań. – Jeżeli jednak pominiemy firmy z branży gier, zauważymy, że sporo przedsiębiorstw pozwoliło zarobić kilkaset procent, m.in. MedApp, Site czy InfoSCAN.

– Poza sektorem gier na NewConnect brakuje akcji z obrotami pozwalajšcymi na swobodne inwestowanie, przez co stopy zwrotu wypracowane przy niewielkiej płynnoœci trudno uznać za wiarygodne – dodaje Mateusz Adamkiewicz, główny analityk EastSideCapital.

Kilku spółkom ten rok przyniósł przełom i udało im się znacznie poprawić wyniki finansowe. Przykładem może być Voicetel, który wdraża narzędzia do automatyzacji w contact center. Warto też przyglšdać się Read-Gene i Genomedowi, działajšcym w nowoczesnej gałęzi medycyny.

Czytaj więcej w „Parkiecie"

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL