Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Giełda

GPW: Byki chcš odrobić straty

Fotorzepa/Grzegorz Psujek
Na starcie czwartkowej sesji na GPW żadna ze stron nie potrafi zdobyć dużej przewagi. Czy bykom uda obronić się ważne wsparcie na WIG20?

Przez całš œrodowš sesję na warszawskim parkiecie dominowali sprzedajšcy, a wszystkie główne indeksy œwieciły na czerwono. WIG20 stracił 0,5 proc. i zatrzymał się na poziomie 2394 pkt. Najsłabiej prezentowały się rynkowe œredniaki. mWIG40 spadł o blisko 0,7 proc. Przecenie towarzyszyły duże obroty, które dla WIG wyniosły 1111 mln zł, z czego 807 mln zł to zasługa 20 największych emitentów. Wczoraj również na innych giełdach w Europie oraz w Stanach przewagę miała podaż. Co przyniesie czwartkowa sesja?

Na starcie handlu niewielkš przewagę majš kupujšcy. WIG20 roœnie o 0,3 proc., do 2402 pkt. Z technicznego punktu widzenia wsparciem na WIG20 jest obecnie poniedziałkowe minimum na 2370 pkt. Tego pułapu będš dziœ broniły byki.

W dzisiejszym kalendarzu makroekonomicznym znajdziemy m.in. odczyty dotyczšce wzrostu PKB w strefie euro w III kwartale oraz krajowych rezerw walutowych.

Uwagę coraz większej grupy inwestorów giełdowych przykuwa mocno drożejšcy Bitcoin. Wirtualna waluta kosztuje już 14,2 tys. USD. W złotych wyceniana jest na blisko 50,8 tys.

Rano na rynku walutowym krajowa waluta nieco osłabia się względem głównych walut. Euro kosztuje 4,21 zł, zaœ dolar wyceniany jest na 3,57 zł.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL