Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Giełda

Realizacja zysków na GPW

Bloomberg
Po pięciu z rzędu wzrostowych sesjach inwestorzy w Warszawie postanowili zrealizować zyski, choć obiecujšcy poczštek czwartkowych notowań raczej wskazywał, że raczej padnš kolejne rekordy hossy.
Nieoczekiwanie w kolejnych godzinach handlu do głosu doszli sprzedajšcy spychajšc krajowe wskaŸniki pod kreskę. W efekcie zamiast kolejnych rekordów indeks WIG20 cofnšł się o 0,55 proc. Zapał inwestorów do kupowania akcji ostudził brak zdecydowania inwestorów na europejskich parkietach. Przez większš częœć dnia nieznacznš przewagę na największych europejskich giełdach mieli sprzedajšcy, ale już na rynkach z naszego regionu przeważał lekki optymizm. Rynkom wschodzšcym pomagał słabszy dolar i, co za tym idzie, rosnšce ceny surowców. Tymczasem czwartkowe zachowanie naszego rynku bardziej przypominało rozwinięte rynki akcji, co tym razem nie wyszło nam na korzyœć. Pogorszenie nastrojów na giełdach inwestorzy w Warszawie wykorzystali do realizacji zysków z tych walorów, które w ostatnich tygodniach wiodły prym na GPW. Stšd w gronie wœród najmocniej przecenionych znalazły się akcje spółek rafineryjnych PKN Orlen i Lotosu. W końcówce sesji sprzedajšcy uaktywnili się na papierach PZU, przez co wypracowane w trakcie sesji zyski na finiszu zamieniły się na stratę.
Dobrš passę kontynuowały notowania wybranych bankiów jak PKOBP czy mBank, a z mniejszych Millennium. Zainteresowaniem kupujšcych ciszyły się także walory KGHM, napędzane rosnšcymi cenami miedzi, i Tauron. Nieco więcej optymizmu można było dostrzec w na szerokim rynku akcji. Pozytywnie wypadły zwłaszcza spółki o œredniej kapitalizacji z indeksu mWIG40, z których większoœć skutecznie oparły się przecenie kontynuujšc dobrš passę z poprzednich sesji. Pozytywnie w tym gronie wyróżniły się walory Budimeksu, wsparte lepszymi od oczekiwań wynikami kwartalnymi.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL