Giełda

Wall Street nadal rośnie

Bloomberg
Nowojorska giełda rośnie trzeci dzień. Główne indeksy notowane na Wall Street zakończyły dzień na plusie.

S&P500 zyskał 0,08 proc., Dow Jones urósł 0,18 proc., a Nasdaq wzrósł o 0,09 proc.

Zyskiwały akcje m.in. Amazon (+1,73 proc.), Alibaba Group (+2.09 proc.), Tesla (+0.96 proc.), Fitbit (+6.23 proc.) oraz Chevron (+1.50 proc.).

Traciły na wartości walory m.in. Netflix (-0.82 proc.), Apple (-0.75 proc.).

Analitycy wskazują, że wyceny akcji na Wall Street są historycznie wysokie. - Pompujemy bańkę na rynku, za którą odpowiada Fed i inne bańki centralne na świecie. Jeśli rezerwa federalna nie podniesie stóp, ten balon pęknie – uważa Julian Robertson, miliarder i założyciel Tiger Management. Robertson przewidział bańkę technologiczną z lat 90.

W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejne posiedzenie Rezerwy Federalnej, która ma zaprezentować prognozy makro oraz ścieżkę stóp procentowych. Rynek nie spodziewa się, by Fed zdecydował się na trzecią podwyżkę stóp procentowych w tym roku z powodu zbyt niskiej presji inflacyjnej.

Na rynku walutowym w środę po południu doszło do wyraźnego umocnienia dolara, pomimo nieco niższych od oczekiwań danych o inflacji cen producenta za sierpień.

Wskaźnik PPI w USA wzrósł o 0,2 proc. mdm, tyle samo co w lipcu, wobec 0,3 proc. oczekiwań. Rok do roku PPI w sierpniu wzrósł o 2,4 proc. Oczekiwano 2,5 proc. wobec 1,9 proc. w lipcu.

W centrum uwagi rynku ropy naftowej znajdują się - jak co środę - tygodniowe dane o zapasach w USA.

Zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 5,89 mln baryłek, powyżej oczekiwań rzędu 4,9 mln b.

Uwagę zwrócił najmocniejszy od 27 lat spadek zapasów benzyny (o 8,43 mln baryłek, czyli 3,7 proc., wobec oczekiwanego spadku o 2,25 mln b.).

Ceny ropy wzrosły. Baryłka WTI podrożała o 2,3 proc. do 49,4 USD, zaś Brent o 1,6 proc. do 55,2 USD.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL