Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rynki wschodzšce były dość odporne na korektę

Bloomberg
Przytłaczajšca częœć spadku kapitalizacji rynków wschodzšcych podczas ostatnich zniżek przypadła na Chiny. Inne parkiety traciły bardziej umiarkowanie.

Œrodowe dane o amerykańskiej inflacji sprawiły inwestorom nieprzyjemnš niespodziankę. Wyniosła ona w styczniu 0,5 proc. (m./m.), gdy konsensus prognoz analityków mówił o 0,3 proc.

Wyższa inflacja to czynnik, który wzmaga obawy inwestorów dotyczšce polityki amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Może ona w tym roku zacieœniać stopy procentowe szybciej, niż się spodziewano. A to oznacza silniejszego dolara i wyższe rentownoœci amerykańskich obligacji. W œrodę po południu rentownoœć amerykańskich dziesięciolatek wzrosła do 2,86 proc.

Sesja na Wall Street zaczęła się w œrodę od spadków, a tuż po publikacji danych o inflacji częœć indeksów w Europie (w tym WIG20) znalazła się na minusie.

Jak dotšd rynki wschodzšce były doœć odporne na trwajšcš korektę. Najmocniej dotknęła ona Chin, gdzie indeks Shanghai Composite stracił od szczytu do tegorocznego dołka 13,5 proc. Inne indeksy zniżkowały jednak mniej.

Liga spadków

Co prawda według wyliczeń...

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL