Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Giełda

WIG20 zaczyna środę od zniżki

Fotorzepa/Grzegorz Psujek
W kilka minut po rozpoczęciu sesji WIG20 spada o 0,2 proc., do około 2271 pkt.

Wtorek okazał się trudnym dniem dla warszawskiego parkietu. Indeks dwudziestu największych spółek stracił aż 1,92 proc. Wczorajsza duża czarna œwieca na pewno popsuła nastroje inwestorom. Tym bardziej, że zwyżka, jaka miała miejsce w kilku poprzednich dniach maja została już w połowie pogrzebana. 

Liderami wœród największych spółek w œrodę sš jest jak na razie PZU, które zwyżkuje o 1,4 proc. Przyczynš zwyżki jest publikacja wyników ubezpieczyciela. Z rana jest jednak więcej spółek pod presjš sprzedajšcych, a najbardziej tanieje Alior Bank.

Kiepski wynik z wtorku starajš się odrobić œrednie spółki, rosnšc z rana o 0,44 proc. Najlepiej wypada w tej grupie Dino, którego kurs roœnie o 4,7 proc. po publikacji wyników. Okazały się one bowiem lepsze niż przewidywali analitycy. Małe spółki, które wtorkowš sesję kończyły jako jedyne na zielono, obecnie zniżkujš o 0,25 proc. Z pewnoœciš dużym obcišżeniem jest ponad 11-proc. zniżka Zepaku. Na szerokim rynku najmocniej drożejš walory Unibepu po wczorajszej informacji na temat dużego portfela zamówień na ten rok.

Na rynku walutowym dolar po wczorajszym umocnieniu pozostaje na tych samych poziomach. Za amerykańskš walutę inwestorzy płacš 3,62 zł, a za euro 4,29 zł.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL