Tegoroczna edycja targów była największa w historii CES. Zgromadziła ponad 3,6 tys. wystawców z ponad 150 państw. Liczba uczestników przekroczyła 170 tys. W przyszłym roku towarzyszyć temu wydarzeniu będzie giełda kooperacyjna, czyli cykl dwustronnych, wcześniej zaaranżowanych spotkań pomiędzy przedsiębiorcami. Jest to dobry sposób na zaprezentowanie własnej firmy, poznanie oczekiwań partnerów, nawiązanie nowych kontaktów. Targi CES to również dobra okazja dla start-upów by zaistnieć ze swoim produktem na rynku amerykańskim.

Giełda kooperacyjna przeznaczona będzie dla przedstawicieli firm i innych podmiotów działających w szeroko pojętej branży elektronicznej, ze szczególnym uwzględnieniem następujących sektorów: oprogramowanie, hardware, druk 3D, gry komputerowe, zdrowie i biotech, robotyka, media cyfrowe, układy sensoryczne, fitness i sport, inteligentny dom, obrazy cyfrowe, tworzenie treści i dystrybucja, sprzęt i komunikacja bezprzewodowa.

Polscy przedsiębiorcy, którzy nie tylko chcieliby uczestniczyć w samej giełdzie kooperacyjnej, ale dodatkowo zaprezentować się także na targach w charakterze wystawcy, mogą ubiegać się o unijne dofinansowanie. Jest to możliwe, ponieważ targi CES zostały włączone do branżowego programu promocji IT/ICT Ministerstwa Rozwoju i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Oznacza to, że mikro, małe i średnie firmy mogą ubiegać się o dofinansowanie udziału w tych targach w charakterze wystawcy, jak również innych działań promocyjnych, w tym udziału w giełdzie kooperacyjnej. Jednak aby móc ubiegać się o dofinansowanie, należy przygotować kompleksowy program rozwoju eksportu zgodny z koncepcją opublikowaną na stronie Ministerstwa Rozwoju.