Przeniesienie firmy do Czech lub na Słowację - fakty i mity

aktualizacja: 16.04.2017, 18:04
Foto: Fotolia

- Samo otworzenie firmy za granicą nie uchroni przed polskimi kontrolami. Nie uniemożliwi też stosowania polskich zasad opodatkowania.

Zdarza się, że przedsiębiorcy rozważają przeniesienie biznesu poza Polskę, aby ograniczyć kontrole podatkowe, obniżyć koszty działalności, zyskać pewność otoczenia prawnego, lepszą opiekę społeczną. Pojawiają się informacje, jak przenieść firmę do Czech lub na Słowację i cieszyć się płynącymi z tego korzyściami.

Oto konfrontacja dwóch faktów i mitów o przeniesieniu firmy za południową granicę jako rozwiązania bolączek naszego przedsiębiorcy.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję TANIEJ O VAT
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE