Elektroniczna platforma zakupowa - co można zamawiać

aktualizacja: 21.01.2016, 08:00
Foto: www.sxc.hu

Mniejsze zakupy można realizować za pomocą e-platformy.

REDAKCJA POLECA

Kolejne zakupy poniżej progu ustawowego (30 tys. euro) można realizować za pomocą elektronicznego narzędzia stworzonego przez Urząd Zamówień Publicznych.

– Na Elektronicznej Platformie Katalogów Produktów – eKatalogi uruchamiano kolejne nabory – informuje Anna Łagodzka z UZP. – Firmy mogą teraz prezentować usługi drukowania, prawnicze, księgowe, audytorskie oraz podatkowe. eKatalogi umożliwiają oferowanie usług bez limitu ilości. Wykonawca nie ponosi opłat ani za wystawienie swojej oferty, ani za przeprowadzone transakcje – podkreśla Łagodzka.

Elektroniczna Platforma ma zwiększyć konkurencyjność mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Mogą zgłaszać produkty poprzez zamieszczanie tzw. kart produktów o jednolitej formie dla danej grupy produktów. Te mogą być w prosty sposób kupowane przez zamawiających. Jeśli instytucje będą zainteresowane bardziej specyficzną usługą, także za pomocą platformy mogą składać bardziej szczegółowe zapytania ofertowe.

Komentarz dnia
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE