Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Firma

Firmę można założyć też przez telefon

123RF
Od poniedziałku firmę można założyć także przez telefon - poinformował PAP wiceminister rozwoju Tadeusz Koœciński. To - jak podkreœlił - kolejne z ułatwień dla przedsiębiorców przygotowane przez resort, które ma pomóc w prowadzeniu działalnoœci gospodarczej.

Koœciński tłumaczył, że dzięki nowej usłudze w trakcie rozmowy telefonicznej konsultant wyjaœni zasady rejestracji działalnoœci gospodarczej, przyjmie dane niezbędne do wypełnienia wniosku i wprowadzi je do systemu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalnoœci Gospodarczej (CEIDG). Po rozmowie przedsiębiorca otrzyma zaœ sms z numerem wniosku, z którym będzie mógł udać się do dowolnego urzędu gminy, gdzie urzędnik go wydrukuje i przedłoży do podpisu.

Całš rejestrację można wykonać też zdalnie, wykorzystujšc do tego profil zaufany lub podpis elektroniczny - dodał wiceminister.

Usługa telefonicznej rejestracji działalnoœci gospodarczej dostępna jest pod numerem 801 055 088.

Wczeœniej przeprowadzono program pilotażowy. Od poniedziałku usługa jest ogólnodostępna.

"Istniejš różne możliwoœci rejestracji firmy: można zrobić to w urzędzie, przez internet, a teraz i przez telefon" - powiedział wiceminister. "Otwieramy kolejny kanał w kontakcie z naszym klientem, czyli przedsiębiorcš, który chce zarejestrować działalnoœć gospodarczš" - dodał.

"Niektórzy wolš zadzwonić i porozmawiać z człowiekiem - nie z maszynš, ponieważ potrzebujš więcej informacji. Z pomocš konsultanta mogš też liczyć na uniknięcie błędów w wypełnieniu wniosku. I takš dostajš możliwoœć" - wskazał wiceminister.

Nowe usługi realizuje Centrum Pomocy Przedsiębiorcy biznes.gov.pl, nadzorowane przez Ministerstwo Rozwoju. Celem podjętych działań jest informowanie przedsiębiorców oraz pomoc w realizacji spraw zwišzanych z zakładaniem i prowadzeniem działalnoœci gospodarczej oraz uproszczenie formalnoœci niezbędnych do założenia i prowadzenia firmy.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL