Finanse

Inwestorzy zbierają siły

materiały prasowe
Grupa Waterland zebrała 2 mld euro w nowym funduszu. Zapowiada nowe projekty, także w Polsce.

Waterland zainwestował dotychczas w 80 spółek pełniących funkcję platform konsolidacyjnych, a ponadto przejął ponad 330 firm, które pozwoliły rozwinąć te platformy.

Teraz informuje, że w ciągu niespełna dwóch miesięcy od rozpoczęcia prac został utworzony  siódmy fundusz grupy dla klientów instytucjonalnych, Waterland Private Equity Fund VII o wartości 2 mld euro.

Jak podaje popyt inwestorów znacznie przekroczył docelową wartość funduszu, a zaangażowali się w niego inwestorzy instytucjonalni z Europy (40 proc.), Stanów Zjednoczonych (42 proc.), Bliskiego Wschodu (6 proc.) oraz Azji i Pacyfiku (12 proc.). Publiczne fundusze emerytalne stanowią największą część inwestorów.

WPEF VII zamierza przejmować pakiety kontrolne w dobrze działających spółkach średniej wielkości, działających na rozwijających się, rozdrobnionych rynkach północnoeuropejskich (w krajach Beneluksu, Niemczech, Austrii i Szwajcarii, w Polsce, w Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz krajach skandynawskich), aby finansować zarówno ich wzrost organiczny, jak i poprzez przejęcia innych firm.

- W regionie, obranym przez nas za cel działań inwestycyjnych, dostrzegamy wiele interesujących możliwości – mówi Frank Vlayen, prezes  Waterland.

Po uruchomieniu najnowszego funduszu grupa Waterland zarządza powierzonym przez inwestorów kapitałem wynoszącym 6 mld euro.

Inwestycje platformowe Waterland w Polsce to Kredyt Inkaso i L’Biotica, producent dermokosmetyków z Gdańska. Fundusz aktywnie poszukuje kolejnych projektów inwestycyjnych.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL