Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Film

Kraków: "Pokot" w paśmie filmowym Festiwalu Conrada

Next Film
"Pokot" i "Kod da Vinci" to dwa z szeœciu filmów, które znalazły się w paœmie filmowym tegorocznego Festiwalu Conrada. Każdš z projekcji poprzedzi spotkanie z twórcami filmu lub autorami zekranizowanych powieœci. W klimat seansu wprowadzš widzów m.in. Olga Tokarczuk i Dan Brown.

9. Festiwal Conrad rozpocznie się w Krakowie 23 paŸdziernika. Jego tegoroczna edycja nawišzuje do "Opowieœci niepokojšcych" Josepha Conrada. Oprócz spotkań z pisarzami, lekcji czytania, koncertów w programie znalazło się pasmo filmowe. Projekcje będš się odbywać wieczorami w kinie Pod Baranami.

W poniedziałek 23 paŸdziernika widzowie zobaczš dokument "Beksińscy. Album wideofoniczny" zrealizowany na podstawie prywatnych, wczeœniej niepublikowanych w takiej formie filmowych i fotograficznych materiałów z archiwum Beksińskich. Scenariusz filmu został oparty na ksišżce Magdaleny Grzebałkowskiej "Beksińscy. Portret podwójny". Wprowadzenie do filmu wygłosi reżyser Marcin Borchardt.

Film "Pokot" w reżyserii Agnieszki Holland, który jest polskim kandydatem do Oscara, będzie można zobaczyć 24 paŸdziernika. Przed seansem odbędzie się spotkanie z Olgš Tokarczuk.

Dzień póŸniej amerykańska pisarka Siri Hustvedt otworzy pokaz filmu "Pokój wróżek" w reżyserii Claude’a Millera, którego scenariusz powstał na podstawie jej powieœci "Na oœlep", a 26 paŸdziernika na ekranie kina Pod Baranami zagoœci "Kod da Vinci" w reżyserii Rona Howarda. Dwie godziny wczeœniej z czytelnikami spotka się Don Brown.

Podczas Festiwalu Conrada będzie można zobaczyć także wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie film Raoula Pecka "Nie jestem Twoim murzynem". Powstał on na podstawie niedokończonej ksišżki Jamesa Baldwina o życiu i zabójstwach trzech jego przyjaciół: Medgara Eversa, Malcolma X i Martina Luthera Kinga. Spadkobiercy pisarza powierzyli rękopis reżyserowi Raoulowi Peckowi, który postanowił sfinalizować zarysowanš w ksišżce Baldwina historię. Wprowadzenie do filmu wygłosi Jean-Ulrick Desert, artysta uczestniczšcy w towarzyszšcej Festiwalowi Conrada wystawie "Nowy region œwiata" prezentowanej w Bunkrze Sztuki.

W finale pasma filmowego, 28 paŸdziernika wyjštkowo o g. 14, widzowie zobaczš film "Ezer Kenegdo" w reżyserii Deniza Demirera i Daniela Kremera i nie przed seansem, a po seansie będš mogli spotkać się z twórcami.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL