Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Film

Dlaczego Ivanka Trump przeszła na judaizm

materiały
Jest najstarszš córkš Donalda Trumpa. I najulubieńszš. Wielu uważa, że pomogła wygrać ojcu wybory. Ivanka Trump nie powiedziała ostatniego słowa.

Jest córkš Trumpa z jego pierwszego małżeństwa, z czeskš modelkš Ivanš. Z tego zwišzku prezydent USA ma jeszcze dwóch młodszych synów, ale to właœnie Ivanka od najmłodszych lat była jego ulubienicš.

– Powiedział, że gdyby nie była jego córkš – zaprosiłby jš na randkę – przypominajš ludzie z otoczenia prezydenta przypominajšc, jak bardzo jest niš zauroczony.

Jednak Trump rozstał się z matkš Ivanki, gdy córka miała 8 lat i bardzo to przeżyła, zwłaszcza, że rodzice byli osobami publicznymi. Zamieszkała z matkš, a kolejnej partnerki ojca nie polubiła. Ale była z ojcem wcišż blisko. Uczęszczała do elitarnej nowojorskiej szkoły, potem skończyła szkołę biznesu i zajęła się prowadzeniem firmy. 10 lat była wiceprezesem w firmie ojca. Negocjowała ważne umowy np. dzierżawę słynnego budynku poczty w Waszyngtonie. Ma ponoć niemniejsze talenty biznesowe niż ojciec. Jej firma ma niezłš markę - wytwarza nie tylko buty i ubrania, ale także dodatki do domu – swš ofertę kieruje do kobiet robišcych karierę. Jest skuteczna – szacuje się, że zarobiła już około 50 milionów dolarów.

Omal skandalem nie zakończyło się jednak włożenie przez niš na rękę w czasie oficjalnej kampanii bransoletki wartej 10 tysięcy dolarów promowanej przez jej firmę.

Wycofała się wprawdzie ze swoich codziennych obowišzków w firmie, ale oponenci twierdzš, że wcišż jest udziałowcem. Sš i tacy, co bojkotujš markę „Trump”.

Ivanka nie zapomniała też o życiu prywatnym. Ma troje dzieci. Jej mšż handluje nieruchomoœciami i jest wydawcš. Pobrali się w 2009 roku, co nie było proste, bo musiała przejœć na judaizm – jej wybranek jest praktykujšcym Żydem. Jej mšż jest doradcš prezydenta, a ona asystentkš ojca.

Nie jest pierwszš damš, ani członkiem gabinetu, ale ma na prezydenta duży wpływ – uważajš twórcy dokumentu. A z drugiej strony uważa się, że  uspokaja liberałów, dla których jest reprezentantem umiarkowanych poglšdów w Białym Domu.

Ivanka reprezentuje ojca zagranicš. Trumpa krytykowano, że pozwalał, by Ivanka brała udział w oficjalnych spotkaniach, zanim miała oficjalne stanowisko. Obecnie, jako osobista asystentka przezydenta, towarzyszy ojcu podczas niemal wszystkich najważniejszych spotkań, negocjacji czy międzynarodowych wizyt. Jest bardziej widoczna od Melanii, pierwszej damy.

Ivanka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa…

Premiera brytyjskiego dokumentu „Ivanka Trump: prawdziwa pierwsza dama Ameryki?” w niedzielę 24 wrzeœnia o 21.30 w Canal+ Discovery.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL