Film

Dlaczego Ivanka Trump przeszła na judaizm

materiały
Jest najstarszą córką Donalda Trumpa. I najulubieńszą. Wielu uważa, że pomogła wygrać ojcu wybory. Ivanka Trump nie powiedziała ostatniego słowa.

Jest córką Trumpa z jego pierwszego małżeństwa, z czeską modelką Ivaną. Z tego związku prezydent USA ma jeszcze dwóch młodszych synów, ale to właśnie Ivanka od najmłodszych lat była jego ulubienicą.

– Powiedział, że gdyby nie była jego córką – zaprosiłby ją na randkę – przypominają ludzie z otoczenia prezydenta przypominając, jak bardzo jest nią zauroczony.

Jednak Trump rozstał się z matką Ivanki, gdy córka miała 8 lat i bardzo to przeżyła, zwłaszcza, że rodzice byli osobami publicznymi. Zamieszkała z matką, a kolejnej partnerki ojca nie polubiła. Ale była z ojcem wciąż blisko. Uczęszczała do elitarnej nowojorskiej szkoły, potem skończyła szkołę biznesu i zajęła się prowadzeniem firmy. 10 lat była wiceprezesem w firmie ojca. Negocjowała ważne umowy np. dzierżawę słynnego budynku poczty w Waszyngtonie. Ma ponoć niemniejsze talenty biznesowe niż ojciec. Jej firma ma niezłą markę - wytwarza nie tylko buty i ubrania, ale także dodatki do domu – swą ofertę kieruje do kobiet robiących karierę. Jest skuteczna – szacuje się, że zarobiła już około 50 milionów dolarów.

Omal skandalem nie zakończyło się jednak włożenie przez nią na rękę w czasie oficjalnej kampanii bransoletki wartej 10 tysięcy dolarów promowanej przez jej firmę.

Wycofała się wprawdzie ze swoich codziennych obowiązków w firmie, ale oponenci twierdzą, że wciąż jest udziałowcem. Są i tacy, co bojkotują markę „Trump”.

Ivanka nie zapomniała też o życiu prywatnym. Ma troje dzieci. Jej mąż handluje nieruchomościami i jest wydawcą. Pobrali się w 2009 roku, co nie było proste, bo musiała przejść na judaizm – jej wybranek jest praktykującym Żydem. Jej mąż jest doradcą prezydenta, a ona asystentką ojca.

Nie jest pierwszą damą, ani członkiem gabinetu, ale ma na prezydenta duży wpływ – uważają twórcy dokumentu. A z drugiej strony uważa się, że  uspokaja liberałów, dla których jest reprezentantem umiarkowanych poglądów w Białym Domu.

Ivanka reprezentuje ojca zagranicą. Trumpa krytykowano, że pozwalał, by Ivanka brała udział w oficjalnych spotkaniach, zanim miała oficjalne stanowisko. Obecnie, jako osobista asystentka przezydenta, towarzyszy ojcu podczas niemal wszystkich najważniejszych spotkań, negocjacji czy międzynarodowych wizyt. Jest bardziej widoczna od Melanii, pierwszej damy.

Ivanka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa…

Premiera brytyjskiego dokumentu „Ivanka Trump: prawdziwa pierwsza dama Ameryki?” w niedzielę 24 września o 21.30 w Canal+ Discovery.

Źródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL