Pierwsze zdjęcia z filmu „Wilkołak”

aktualizacja: 08.09.2017, 12:06

Producenci „Wilkołaka” w reżyserii Adriana Panka, który w kinach pojawi się w 2018 roku, pokazali pierwsze zdjęcia z filmu.

Akcja filmu rozgrywa się latem 1945 roku. Dla ośmiorga dzieci, wyzwolonych z obozu Gross-Rosen, zostaje utworzony prowizoryczny sierociniec w opuszczonym pałacu w lesie. Opiekunką dzieci staje się była więźniarka, 20-letnia Hanka. Po koszmarnych doświadczeniach bohaterowie filmu powoli odzyskują resztki straconego dzieciństwa. Koszmar szybko do nich jednak powraca. W lasach w pobliżu sierocińca krążą obozowe wilczury. Dzikie zwierzęta, wypuszczone przez esesmanów przed wyzwoleniem Gross-Rosen, osaczają pałac w poszukiwaniu pożywienia. W przerażonych dzieciach uruchamia się obozowy instynkt przetrwania.

- Wilkołak to człowiek na granicy człowieczeństwa i zezwięrzęcenia. Uważam, że czasy po 1945 roku w Polsce były takie wilcze, „wilkołacze” - mówi reżyser Adrian Panek. - Zło zostało sprowadzone do prostych, zwierzęcych odruchów, a ludzie zredukowali całą swoją egzystencję do walki o przeżycie – dodaje.

Jak podkreśla reżyser, zanim napisał scenariusz filmu „Wilkołak”, dużo czytał na temat tego okresu w historii. Zaznacza jednak, że chcąc uciec od historycznego opisu wydarzeń i próbując ująć je w nawias gatunkowy, o wszystkim, co przeczytał, zapomniał. - Praca nad tym scenariuszem polegała przede wszystkim na puszczeniu wodzy fantazji. Tak naprawdę nie byłoby w filmie atmosfery zagrożenia, gdyby w tym pałacu wylądowali dorośli. Wystarczy porównać rozmiar dziecka z rozmiarem owczarka niemieckiego – mówi Panek.

W „Wilkołaku” zobaczymy między innymi Danutę Stenkę, Sonię Mietielicę, Nicolasa Przygodę, Wernera Daehna i Oleha Shcherbynę.

Zdjęcia do filmu powstają w Parku Narodowym Gór Stołowych, Pałacu w Bulowicach oraz w Muzeum Molke. Ich koniec zaplanowano na listopad 2017 roku.

Autorem zdjęć jest Dominik Danilczyk, scenografię przygotowała Anna Wunderlich, kostiumy zaprojektowała natomiast Małgorzata Karpiuk.

Producentkami filmu są Agata Szymańska i Magdalena Kamińska z Balapolis („Baby Bump” Kuby Czekaja, „Walser” Zbigniewa Libery, filmy Wilhelma i Anny Sasnal).

Film „Wilkołak” Adriana Panka trafi do kin w 2018 roku.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE