Film

Martin Landau nie żyje

AFP
W wieku 89 lat zmarł w sobotę w klinice uniwersytetu stanu Kalifornia w Los Angeles aktor filmowy i telewizyjny, laureat nagrody Oscara Martin Landau - poinformował w niedzielę jego agent Dick Guttman.

Najbardziej prestiżową nagrodę w świecie filmowym Landau otrzymał za drugoplanową rolę w filmie z 1994 r. "Ed Wood" o starzejącym się gwiazdorze horrorów pochodzenia węgierskiego Beli Lugosi. Główne role grali Johnny Depp, Bill Murray i Sarah Jessica Parker.

Landau stał się znany z roli w popularnym w latach 60. XX wieku wieku serialu telewizyjnym "Mission: Impossible", którego kolejne odcinki były emitowane do roku 1973. Aktor występował tam razem z żoną Barbarą Bain.

W latach 1975-1977 Landau wraz z żoną grali główne role w brytyjskim serialu fantastyczno-naukowym "Kosmos: 1999", który był emitowany również w TVP.

Krytycy filmowi podkreślają, że Landau mógł uzyskać status gwiazdora za rolę, którą odrzucił - charakterystycznego ze względu na spiczaste uszy naukowca Mr. Spocka w serialu "Star Trek".

Rola ta ostatecznie przypadła Leonardowi Nimoyowi.

Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL