Dokumenty DOC LAB POLAND w ramach Krakowskiego Festiwalu Filmowego

Dziś, w czasie 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, rozpocznie się II sesja programu dla profesjonalnych dokumentalistów DOC LAB POLAND.

Publikacja: 30.05.2016 16:13

Dokumenty DOC LAB POLAND w ramach Krakowskiego Festiwalu Filmowego

Foto: fot. DOC LAB POLAND

Uczestnicy programu zaprezentują aż 19 projektów. Najlepsze z nich zostaną nagrodzone – pula nagród wynosi aż 70 000 zł. Oprócz prezentacji zaplanowane są także spotkania z ekspertami branży filmowej i międzynarodowy market koprodukcyjny, w którym weźmie udział 40-50 firm produkcyjnych z Polski i zagranicy.

 

Pełna lista projektów biorących udział w prezentacjach DOCS TO START:

 

„Bieg”, reżyseria: Kacper Lisowski, produkcja: Krzysztof Szpetmański, Iron Films

Historia Jerzego Go´rskiego - narkomana z czternastoletnim stażem, a później mistrza świata w triathloniena dystansie Double Ironman.

„Boyleska”, reżyseria: Bogna Kowalczyk, produkcja: Tomasz Morawski, Boffo

Była gwiazda peerelowskiej sceny Drag Queen – Madame Lula (75 lat) próbuje odnaleźć się we współczesnym świecie bojleski.

„Furia”, reżyseria: Krzysztof Kasior, produkcja: Agata Sikora, Spirala Film Agata Sikora

Ola przypadkowo trafiła na trening do sekcji MMA (walki w klatce). W ciągu roku pokonała wszystkie utytułowane zawodniczki w Polsce. Teraz jedzie podbić Las Vegas.

„Miss Holocaust”, reżyseria: Michalina Musielak, produkcja: Karolina Galuba i Małgorzata Małysa, FuriaFilm

Mieszkańców domu dla Ocalałych z Holokaustu w Hajfie łączy wspólna historia, wspomnienie strachu, głodu i śmierci. Judith Rosenzweig szuka okazji, żeby o tym opowiadać i przestrzegać. Nawet tak absurdalnych, jak konkurs piękności dla Ocalałych z Holokaustu.

„Misja”, reżyseria: Monika Krupa, produkcja: Dorota Mandziara, Trzy Film

Opowieść o polskim egiptologu, który stoi u progu dokonania wielkiego odkrycia. Bohater „Misji” jest z jednej strony poszukiwaczem skarbów i naukowcem, a z drugiej zakochanym od 45 lat mężem, piszącym romantyczne wiersze do żony.

„Moody”, reżyseria: Karolina Karwan i Tomasz Ratter, produkcja: Studio Munka

Baśniowa opowieść o kameralnym świecie dwójki ludzi którzy utknęli na rajskiej wyspie i są skazani tylko na siebie. Poza nimi na wyspie mieszkają tylko dwa koty, kura i duchy.

„Blizny”, reżyseria: Agnieszka Zwiefka, produkcja: Agnieszka Zwiefka, Stefano Strocchi, Chilli Productions, Boekamp & Kriegsheim

Vetrichelvi jest byłą bojowniczką Tamilskich Tygrysów. Po 18 latach walki, przegranej wojnie i latach w więzieniu, rusza na kolejną misję – odnaleźć swoje towarzyszki, opisać ich historie i stanąć twarzą w twarz z bliznami pozostawionymi przez wojnę.

„Selfie with God”, reżyseria: Łukasz Konopa, produkcja: Sasha Harari, Anna Kardaszewska, Aleksandra Leszczyńska, Last Moment Production, Heymann Brothers Films

Joza urodził w latach ‘40 Wałbrzychu. Teraz pracuje jako przewodnik w Jerozolimie. Choroba sprawia, że sam zaczyna zadawać sobie egzystencjalne pytania, na które odpowiedzi szukają turyści, których oprowadza.

„Studium Chaosu czyli traktat o Krzysztofie Niemczyku”, reżyseria: Tomasz Śliwiński, Magda Hueckel, produkcja: Marika Kuźmicz, Arton Foundation

Historia Krzysztofa Niemczyka – aktora, performera, o którym Tadeusz Kantor powiedział kiedyś: „Nie myślcie, że jakiekolwiek społeczeństwo byłoby zdolne go zaakceptować”.

„Trucking Girl”, reżyseria: Edyta Wróblewska, produkcja: Stanisław Zaborowski, Silver Frame

Iwona – była miss piękności, od 4 lat pracująca jako kierowca tira – wyrusza do libańskiego obozu dla uchodźców z pomocą humanitarną. Czy podczas tej podróży lepiej zrozumie sama siebie?

„Wolta”, reżyseria: Monika Kotecka, Karolina Poryzała, produkcja: Agnieszka Wasiak, LAVA Films

Zawodniczki klubu sportowego UKS Volteo podejmują się walki o stworzenie narodowej drużyny woltyżerskiej. Trzy dziewczyny w różnym wieku nie zdają sobie sprawy jak wiele muszą poświęcić w walce o sukces.

Pełna lista projektów biorących udział w prezentacjach DOCS TO GO! :

„Artur”, reżyseria: Wiktoria Szymańska, produkcja Maria Krauss, Joanna Plesnar, Plesnar & Krauss Films

Artur żyje na ulicy, jest bezdomny z wyboru. Mówi o sobie „cofnięty w rozwoju“, ale to świat wydaje się nie nadążać za nim. Poznajemy z nim zakamarki Warszawy, jakiej nie znamy.

„Graniczne cięcie”, reżyseria: Igor Chojna, produkcja: Mariusz Włodarski, Michaela Pňačeková, Gunter Hanfgarn, Lava Films, Hanfgarn & Ufer, Sireal Films

Osinów Dolny, wieś przy niemieckiej granicy, ma najwyższy odsetek fryzjerów na świecie -dzięki rzeszom Niemców szukających tanich usług. W fotelu fryzjerskim najstarsi goście snują opowieści o czasach młodości.

„Koncert na dwoje” reżyseria: Tomasz Drozdowicz, produkcja: Beata Hyczko, Studio Filmowe Autograf

Dyrygent i kompozytor Jerzy Maksymiuk wraz z żoną Ewą tworzą szczególny związek. Skupiony bez reszty na swoich partyturach, charyzmatyczny maestro w sprawach codziennych jest całkowicie bezradny bez pomocy żony.

„Over the Limit”, reżyseria: Marta Prus, produkcja: Maciej Kubicki, Anna Kępińska, Telemark

Rosyjska gimnastyczka Margarita Mamun, wraz z dwiema koleżankami, staje przed olimpijską szansą. Dla Margarity to ostatnia szansa na udział w Olimpiadzie, ponieważ kończy w tym roku karierę.

„Miłość bezwarunkowa”, reżyseria: Rafał Łysak, produkcja: Jacek Bławut, Victoria Ogneva, Jacek Bławut Film Production

Czy porozumienie między 80-letnią słuchaczka radia Maryja i jej wnukiem gejem jest możliwe? Dokument pokazuje jak obie strony, próbują zrozumieć siebie nawzajem i nie przestają się kochać.

„Najbrzydszy samochód świata”, reżyseria i produkcja: Grzegorz Szczepaniak, Wydawnictwo Fonograficzne ANAGRAM

70-letni Bogdan, nie ma nic oprócz 51-letniego wartburga, zwycięzcy konkursu na Najbrzydszy Samochód Polski 2015 oraz nikogo prócz 94-letniej matki Kazimiery. Wyrusza z nią do miejsca, z którego została przymusowo zabrana do pracy podczas wojny.

„Sztuka zrozumienia”, reżyseria: Matej Bobrik, produkcja: Agnieszka Dziedzic, Agnieszka Skalska, Koi Studio

Kilkanaścioro Japończyków rozpoczyna studia na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu w Tokio. Mają po kilkanaście lat, nie umieją wymówić słowa „kiełbasa“, ale już za rok muszą wystawić „Męczeństwo Piotra Oheya“ Sławomira Mrożka.

„Wieś pływających krów”, reżyseria produkcja: Katarzyna Trzaska, ZYGIZAGA Robert Zygmuntowski

Trójka eko-hippisów z Berlina spędza wakacje w polskiej wiosce na dalekim Podlasiu. Dla miejscowych są bardziej egzotyczni niż jacykolwiek obcokrajowcy widziani na żywo czy w telewizji.

Szczegółowe informacje na www.doclab.pl

 

Uczestnicy programu zaprezentują aż 19 projektów. Najlepsze z nich zostaną nagrodzone – pula nagród wynosi aż 70 000 zł. Oprócz prezentacji zaplanowane są także spotkania z ekspertami branży filmowej i międzynarodowy market koprodukcyjny, w którym weźmie udział 40-50 firm produkcyjnych z Polski i zagranicy.

Pełna lista projektów biorących udział w prezentacjach DOCS TO START:

Pozostało 94% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Film
„Biedne istoty” już na Disney+. Film z oscarową Emmą Stone błyskawicznie w internecie
Film
Dżentelmeni czyli mocny sojusz dżungli i zoo
Film
Konkurs Główny „Wytyczanie Drogi” Mastercard OFF CAMERA 2024 – znamy pierwsze filmy
Film
„Pamięć” Michela Franco. Ludzie, którzy chcą zapomnieć ból
Film
Na co do kina w weekend? Trzy filmy o skomplikowanych uczuciach