Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Euro U-21

Euro U21: Serbia - Hiszpania 0:1

AFP
Reprezentacja Serbii przegrała w Bydgoszczy z Hiszpaniš 0:1 w meczu grupy B piłkarskich mistrzostw Europy do lat 21. Jedynš bramkę zdobył Denis Suarez. Jego reprezentacja z kompletem zwycięstw zakończyła rywalizację w fazie grupowej.

Ponad 12 tysięcy kibiców obejrzało ostatni w Bydgoszczy mecz grupy B piłkarskich mistrzostw Europy do lat 21. Zmierzyli się w nim liderzy grupy – Hiszpanie i zajmujšcy trzecie miejsce Serbowie. Piłkarze Alberta Celadesa pokonali rywala 1:0 i tym samym rywalizację w fazie grupowej zakończyli z kompletem zwycięstw.

Od pierwszych sekund na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka bardziej aktywni byli Serbowie, którzy odważnie przystšpili do ataku. Już w czwartej minucie wrzutkę w pole karne Hiszpanii posłał Mijat Gacinovic, ale dobrze ustawiony był Mikel Merino wybijajšc piłkę nad bramkš. Po chwili z narożnika wznawiali akcję Serbowie i niewiele zabrakło, by strzał Milosa Veljkovica trafił celu. Pięć minut póŸniej pierwszš próbę strzału hiszpańskiego napastnika Inakiego Williamsa zablokowali serbscy obrońcy.

Œwietnš okazję do objęcia prowadzenia mieli Hiszpanie w 18. minucie. Piłkę na sam na sam z bramkarzem Filipem Manojloviciem dostał dobrze ustawiony Carlos Soler, ale jego próba strzału została skutecznie zablokowana przez golkipera. Osiem minut póŸniej prawš stronš w pole karne wchodził Denis Suarez, ale strzał odbił się tylko od bocznej siatki bramki Manojlovica.

Gdy na trybunach bydgoskiego stadionu kibice rozpoczęli tak zwanš „meksykańskš falę”, Hiszpanie przeprowadzili akcję dajšcš im prowadzenie w meczu. Piłkę między sobš rozegrali Alvaro Odriozola i Williams, a ten pierwszy uwalniajšc się spod opieki obrońców doœrodkował w pole karne. Tam œwietnie znalazł się Denis Suarez, który mocnym strzałem pewnie pokonał bramkarza Serbii. Od 38. minuty Hiszpania prowadziła w Bydgoszczy 1:0.

Dwie minuty póŸniej prowadzenie mogło być wyższe. Szybkš kontrę niecelnym strzałem zakończył Carlos Soler. Po chwili sędzia spotkania Litwin Gediminas Mazeika po raz drugi pokazał żółty kartonik kapitanowi Serbów Urosovi Djurdjevicovi. W efekcie od 40. minuty podopieczni trenera Lalatovica grali w dziesištkę.

Po zmianie stron już w drugiej minucie gry Hiszpanie byli bliscy zdobycia drugiej bramki. Dobrze ustawiony był jednak bramkarz Serbii. PóŸniej gra przez pewien czas toczyła się w œrodkowej częœci boiska, a oba zespoły próbowały wyprowadzać szybkie akcje krótkimi podaniami.

W 59. minucie prawš stronš boiska szybko wyszedł z piłkš Odriozola, a jego doœrodkowanie strzałem głowš tuż obok serbskiego słupka zakończył Williams. Chwilę póŸniej Odriozola ładnie zakręcił lewym obrońcš i dobrze dostrzegł wbiegajšcego w pole karne Williamsa. Jego podanie było jednak minimalnie za mocne, by akcję zakończyć bramkš. Kolejnej okazji w 66. minucie nie wykorzystał dwukrotnie strzelajšc Suarez. Œwietnš obronš dwa razy popisał się wówczas Manojlovic.

Serbowie, mimo gry w osłabieniu, także nie pozostawali dłużni rywalom. Dwie groŸne akcje przeprowadzili w 73. minucie. Najpierw trójkowy atak strzałem po ziemi zakończył Namanja Maksimovic, a chwilę póŸniej okazję do wyrównania miał w polu karnym Mijat Gacinovic. Pięknš paradš w 83. min popisał się serbski bramkarz, bronišc potężny strzał z bliska Borji Mayorala. W kontrze prawš stronš uwolnił się Sasa Lukic, przerzucił piłkę na lewš stronę, a tam dobrze znalazł się Andrija Zivkovic, któremu niewiele zabrakło, by pokonać Pau Lopeza.

Imponujšca końcówka w wykonaniu obu zespołów, a szczególnie grajšcych w osłabieniu Serbów, nie przyniosła jednak zmiany wyniku. Hiszpania ostatecznie pokonała w Bydgoszczy Serbię 1:0 i bez porażki zakończyła rywalizację w grupie B.

Serbia - Hiszpania 0:1 (0:1).


Bramka: 0:1 Denis Suarez (38).


Żółte kartki - Serbia: Uros Djurdjevic, Hiszpania: Mikel Merino.


Czerwona kartka - Serbia: Uros Djurdjevic (40-druga żółta).


Sędzia: Gediminas Mazeika (Litwa). Widzów: 12 058.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL