Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Euro U-21

Kadra Dorny pierwszy raz trenowała w komplecie

Karol Linetty (pierwszy z prawej) w sobotę grał w kadrze A przeciwko Rumunom, teraz dołšczył do reprezentacji U-21
PAP/ Bartłomiej Zborowski
W poniedziałkowym treningu młodzieżowej reprezentacji Polski po raz pierwszy na zgrupowaniu w Arłamowie wzięło udział wszystkich 23 piłkarzy powołanych na mistrzostwa Europy U-21. W niedzielę do drużyny Marcina Dorny dołšczyli Karol Linetty i Paweł Jaroszyński.

Linetty dojechał do Arłamowa w niedzielę rano. W sobotę grał w seniorskiej reprezentacji Polski w meczu z Rumuniš (3:1) w eliminacjach mistrzostw œwiata 2018.

Z kolei Jaroszyński opuœcił zgrupowanie na półtora dnia, aby w sobotę wzišć œlub.

- Ta uroczystoœć była zaplanowana dużo wczeœniej i trener Dorna pozwolił Pawłowi wyjechać z Arłamowa. Ten wrócił do nas w niedzielę i w poniedziałek po raz pierwszy na tym zgrupowaniu zespół trenował w komplecie - powiedział PAP rzecznik prasowy reprezentacji Polski U-21 Paweł Drażba.

Jaroszyński nieudany sezon w Cracovii chciałby powetować sobie na zbliżajšcych się mistrzostwach Europy.

- Nie ma co ukrywać, że sezon nam kompletnie nie wyszedł. W klubie doszło do kilku zmian personalnych i to miało wpływ na naszš postawę. Choć po pierwszej kolejce byliœmy liderem, to szybko ta sytuacja się pogorszyła. Dobrze, że zdołaliœmy się utrzymać - przyznał lewy obrońca "Pasów".

W minionym sezonie wystšpił zaledwie w 12 meczach.

- Niestety nie mam za co się oceniać, ponieważ minut na boisku było jak na lekarstwo. Na plus mogę zaliczyć końcówkę sezonu, bo mimo kiepskich wyników, moja gra nie była najgorsza. Cieszyłem się, że mam szansę grać w pierwszej drużynie, a nie w rezerwach. To napawa optymizmem przed kolejnym sezonem - ocenił.

Za największy problem drużyny Dorny uważa się brak regularnych występów częœci jego podopiecznych.

- Nikomu umiejętnoœci się nie zmniejszyły z tego powodu. Mam nadzieję, że mimo tego jesteœmy na tyle mocnym zespołem jako całoœć, że możemy powalczyć o coœ wyjštkowego. Na pewno kibice mogš oczekiwać od nas jednoœci, zaangażowania i walki od pierwszej do ostatniej minuty. Mam nadzieję, że od spotkania ze Słowacjš rozpoczniemy zwycięskš serię - zadeklarował defensor Cracovii.

Po pištkowym meczu ze Słowacjš, biało-czerwoni zmierzš się w grupie A ze Szwecjš i Angliš.

- Ciężko porównać słowackich graczy do angielskich, którzy na co dzień występujš w Premier League. Z drugiej strony reprezentacja Słowacji w eliminacjach do tego turnieju wygrała swojš grupę i ma bardzo solidnych zawodników. To zespół z charakterem, który potrafi grać w piłkę - zakończył Jaroszyński.

Pierwszy mecz mistrzostw Europy U-21 reprezentacja Polski zagra w pištek w Lublinie (godz. 20.45). Jej rywalem będzie Słowacja.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL