Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Euro 2016

Thomas Rosicky może nie zagrać na Euro 2016

Ronnie MacDonald, Wikimedia Commons
Piłkarz Arsenalu Londyn i zawodnik reprezentacji Czech Tomas Rosicky ponownie nie zagra przez kila miesięcy z powodu kontuzji, tym razem mięśnia uda. Zagrożony i niepewny jest jego udział w rozpoczynających się w czerwcu mistrzostwach Europy.

Rosicky kontuzji nabawił się w pierwszym meczu po powrocie po ponad półrocznej przerwie. Trener Arsenalu Arsene Wenger poinformował, że absencja 35-letniego zawodnika potrwać może nawet do trzech miesięcy.

W sierpniu Czech przeszedł zabieg artroskopii kolana po tym, jak w czerwcu w spotkaniu eliminacji ME 2016 z Islandią (1:2) doznał kontuzji. Treningi z Arsenalem rozpoczął w styczniu, a w sobotę wyszedł po raz pierwszy na murawę w meczu Pucharu Anglii z przedstawicielem zaplecza Premier League - drużyną Burnley (2:1). Kontuzji doznał już w czwartej minucie

- Nie wygląda to dobrze. W obecnej sytuacji nie mogę sobie wyobrazić, że pojadę na Euro. Muszę występy w kadrze przemyśleć, nawet w przypadku, gdy będę zdrowy. Mój wyjazd na turniej nie ma sensu, jeśli nie będę w dobrej formie. Takiego "numeru" nie zrobiłbym ani kolegom, ani trenerom, a na końcu samemu sobie - powiedział Rosicky, który dodał, że na rozgrzewce przez spotkaniem miał łzy w oczach, bo tak długo czekał by powrócić na boisko.

Francuski szkoleniowiec Arsenalu wierzy w to, że czeski pomocnik, któremu kontrakt wygasa w czerwcu, będzie grał w drużynie w tym sezonie. - Dobrą wiadomością jest to, że nie będzie potrzebna operacja. Jak długo potrwa przerwa? Dwa, trzy miesiące. Trudno powiedzieć już teraz, ale trzeba mieć nadzieję, że nie był to jego ostatni mecz w barwach Arsenalu - powiedział Wenger.

Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL