Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Euro 2016

De Bruyne nie zagra na Euro?

Kevin De Bruyne
AFP
Czołowy piłkarz reprezentacji Belgii i Manchesteru City Kevin De Bruyne będzie pauzować przez około 10 tygodni. To efekt kontuzji, jakiej doznał w końcówce œrodowego meczu półfinału Pucharu Ligi z Evertonem (3:1).

De Bruyne pojawił się na boisku w 66. minucie. Chwilę potem zdobył gola na 2:1, a póŸniej asystował jeszcze przy trafieniu Sergio Aguero. Dzięki zwycięstwu 3:1 Manchester City awansował do finału (wczeœniej uległ Evertonowi 1:2). Belg nie zdołał jednak dokończyć meczu. Z powodu urazu został zniesiony z boiska na noszach. Okazało się, że doznał kontuzji prawego kolana i stawu skokowego.

Poczštkowo przedstawiciel piłkarza Patrick De Koster powiedział dziennikowi "The Guardian", że De Bruyne będzie pauzował przez co najmniej szeœć tygodni. PóŸniej jednak sam zawodnik poinformował na Twitterze, że przeszedł kolejne badania i dowiedział się, że przerwa potrwa ponad dwa miesišce. To oznacza, że De Bruyne opuœci m.in. finał Pucharu Ligi z Liverpoolem (28 lutego na Wembley) oraz mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów z Dynamem Kijów.

Niedługo po spotkaniu z Evertonem pojawiły się nawet obawy, że czołowego reprezentanta Belgii może zabraknšć w mistrzostwach Europy we Francji (jego drużyna narodowa jest liderem rankingu FIFA). - Nie wiadomo. Nie chcę dyskutować obecnie na ten temat. Wszystko, co Kevin może teraz zrobić, to koncentrować się na tym, aby było coraz lepiej. Zobaczymy... - przyznał De Koster.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL