Energianews

PGE Obrót ostrzega przed nieuczciwymi sprzedawcami prądu

123RF
Spółka PGE Obrót z Rzeszowa ostrzega klientów przed nieuczciwymi sprzedawcami energii elektrycznej. Do 2 września w prawie 20 miastach pojawi się mobilna strefa, dzięki której klienci mogą poznać m.in. nowe produkty firmy.

Jak poinformował PAP we wtorek rzecznik prasowy PGE Obrót Mariusz Majewski, mobilna strefa do nowy sposób komunikacji z klientami.

„W strefie (...) informujemy o tym, że łączymy sprzedaż energii elektrycznej z dodatkową usługą, taką jak np. opieka medyczna, pomoc fachowców czy ubezpieczenie mienia ruchomego" – dodał. I zaznaczył, że w strefie jest także możliwość porozmawiania z ekspertami m.in. o tym, jak oszczędzać energię.

Pierwsza mobilna strefa informacyjna odbyła się w miniony poniedziałek w Tomaszowie Mazowieckim oraz Grójcu. Kolejne będą codziennie przez dwa tygodnie, z wyjątkiem soboty i niedzieli w innych miastach, na terenie działania PGE Obrót. Akcja zakończy się 2 września w Puławach.

Jak podkreślił Majewski, wiele osób, które przyszło do mobilnej strefy zarówno w Grójcu, jak i Tomaszowie prosiło m.in. o wyjaśnienie zapisów, które znajduje się na fakturze za energię. „Niektóre osoby chciały zmienić sprzedawcę energii, a bały się, że będą oszukane przez nieuczciwych sprzedawców. Takie zagrożenie istnieje, informujemy klientów, jak się przed tym ustrzec" – powiedział rzecznik.

W mobilnej strefie PGE Obrót przygotowano też wiele atrakcji dla dzieci, m.in. strefę doświadczeń, gdzie poprzez zabawę można poznawać tajniki energii pochodzących z różnych źródeł. W tej strefie znajduje się również stół multimedialny z dwiema licencjonowanymi interaktywnymi grami edukacyjnymi o produkcji prądu.

Gra „Turbina" o prawidłowym nakierowaniu jednego z urządzeń niezbędnych w procesie produkcji prądu w bełchatowskiej elektrowni oraz „Pogromca popiołu", w której zarówno dzieci, jak i dorośli mają możliwość stać się pogromcami popiołu. Ich zadaniem jest skonstruowanie elektrofiltru, który wychwyci popiół zawarty w spalinach odprowadzanych z kotła do komina. Z elementów pokazanych na ekranie należy zbudować i podłączyć elektrofiltr.

Akcja PGE Obrót odbędzie się jeszcze m.in. w Białej Podlaskiej, Wieluniu, Zamościu, Przemyślu, Łowiczu, Jaśle, Rzeszowie, Mielcu, Przasnyszu, Suwałkach i Lublinie.

Spółka PGE Obrót wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE - największej grupy energetycznej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowej. Centrala spółki mieści się w Rzeszowie, a oddziały w Białymstoku, Warszawie, Łodzi, Lublinie, Skarżysku-Kamiennej i Zamościu. Obsługuje 5 mln klientów. W spółce pracuje ok. 1400 osób.

Źródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL