Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Energianews

PGE Obrót ostrzega przed nieuczciwymi sprzedawcami pršdu

123RF
Spółka PGE Obrót z Rzeszowa ostrzega klientów przed nieuczciwymi sprzedawcami energii elektrycznej. Do 2 wrzeœnia w prawie 20 miastach pojawi się mobilna strefa, dzięki której klienci mogš poznać m.in. nowe produkty firmy.

Jak poinformował PAP we wtorek rzecznik prasowy PGE Obrót Mariusz Majewski, mobilna strefa do nowy sposób komunikacji z klientami.

„W strefie (...) informujemy o tym, że łšczymy sprzedaż energii elektrycznej z dodatkowš usługš, takš jak np. opieka medyczna, pomoc fachowców czy ubezpieczenie mienia ruchomego" – dodał. I zaznaczył, że w strefie jest także możliwoœć porozmawiania z ekspertami m.in. o tym, jak oszczędzać energię.

Pierwsza mobilna strefa informacyjna odbyła się w miniony poniedziałek w Tomaszowie Mazowieckim oraz Grójcu. Kolejne będš codziennie przez dwa tygodnie, z wyjštkiem soboty i niedzieli w innych miastach, na terenie działania PGE Obrót. Akcja zakończy się 2 wrzeœnia w Puławach.

Jak podkreœlił Majewski, wiele osób, które przyszło do mobilnej strefy zarówno w Grójcu, jak i Tomaszowie prosiło m.in. o wyjaœnienie zapisów, które znajduje się na fakturze za energię. „Niektóre osoby chciały zmienić sprzedawcę energii, a bały się, że będš oszukane przez nieuczciwych sprzedawców. Takie zagrożenie istnieje, informujemy klientów, jak się przed tym ustrzec" – powiedział rzecznik.

W mobilnej strefie PGE Obrót przygotowano też wiele atrakcji dla dzieci, m.in. strefę doœwiadczeń, gdzie poprzez zabawę można poznawać tajniki energii pochodzšcych z różnych Ÿródeł. W tej strefie znajduje się również stół multimedialny z dwiema licencjonowanymi interaktywnymi grami edukacyjnymi o produkcji pršdu.

Gra „Turbina" o prawidłowym nakierowaniu jednego z urzšdzeń niezbędnych w procesie produkcji pršdu w bełchatowskiej elektrowni oraz „Pogromca popiołu", w której zarówno dzieci, jak i doroœli majš możliwoœć stać się pogromcami popiołu. Ich zadaniem jest skonstruowanie elektrofiltru, który wychwyci popiół zawarty w spalinach odprowadzanych z kotła do komina. Z elementów pokazanych na ekranie należy zbudować i podłšczyć elektrofiltr.

Akcja PGE Obrót odbędzie się jeszcze m.in. w Białej Podlaskiej, Wieluniu, Zamoœciu, Przemyœlu, Łowiczu, Jaœle, Rzeszowie, Mielcu, Przasnyszu, Suwałkach i Lublinie.

Spółka PGE Obrót wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE - największej grupy energetycznej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Œrodkowej. Centrala spółki mieœci się w Rzeszowie, a oddziały w Białymstoku, Warszawie, Łodzi, Lublinie, Skarżysku-Kamiennej i Zamoœciu. Obsługuje 5 mln klientów. W spółce pracuje ok. 1400 osób.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL