Rząd podcina skrzydła OZE

aktualizacja: 30.03.2016, 07:47

Przegląd najciekawszych newsów z branży energetycznej

REDAKCJA POLECA
::"Dziennik Gazeta Prawna": Rząd podcina skrzydła OZE: Zielona energia przestanie się opłacać
Spadek opłacalności istniejących instalacji i mniejsze szanse na postawienie nowych – tego obawia się branża w związku ze zmianą przepisów. Firm y należące do Skarbu Państwa z niepokojem czekają na decyzję Sejmu. (wydanie płatne)
::"Parkiet": Naftowa hossa zamieni się w przecenę?
Fala realizacji zysków może uderzyć w ceny ropy. Barclays spodziewa się spadku w okolice 30 dolarów za baryłkę. (wydanie płatne)
::"Parkiet": Bogdanka ucierpi na utworzeniu nowego holdingu
Podlubelska spółka najpewniej będzie musiała podzielić się wolumenami sprzedaży ze śląskimi kopalniami. (wydanie płatne)
::"Wirtualny Nowy Przemysł": Ustawa wiatrakowa zrujnuje finanse wielu samorządów?
Samorządowcy przekonują, że ustawa o farmach wiatrowych w proponowanym obecnie kształcie przynieść może straty w gospodarce, narazi Polskę na kary ze strony UE i wymusi import energii z Niemiec, a także znacząco wpłynie na wolność przedsiębiorstw oraz byt wielu rodzin utrzymujących się dzięki turbinom.
Komentarz dnia
Żródło: energianews.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

POLECAMY

KOMENTARZE